Ateş, “Fatma Şahin'den daha iyi bir belediye başkan adayımız var, Zeynep Özbaş Arıkan var” Ateş, “Fatma Şahin'den daha iyi bir belediye başkan adayımız var, Zeynep Özbaş Arıkan var”
Dora: Türkiye'nin Barış ve İstikrar Rolü
TBMM Genel Kurulu'nda, Lübnan'da bulunan Türk askerinin görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi kabul edildi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, bölgesel ve küresel krizlerin çözümünün, barışın ve istikrarın tesisinin, uluslararası hukukun nizamı ve teamüllerinden doğan doğrular etrafında kenetlenerek mümkün olabileceğini vurguladı.
Dora, Türk milletinin tarihsel sorumluluklarından doğan görevlerin ve barışın tesisinde kullanılacak fırsatların millet iradesi doğrultusunda sonuna kadar değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. "Milliyetçi Hareket Partisi olarak milletimiz için güvenli yarınların inşasında sınır güvenliğimizi ve memleketimizin huzurunu tehdit edecek her türlü tehlikeye, özellikle de terör belasına karşı devletimizin ilgili kurumlarına her türlü desteği vereceğimizi de belirtmek isterim."
 
Dora: Türkiye'nin Barışçıl Çağrıları
Filistin-İsrail arasındaki çatışmalara dikkat çeken Dora, Türkiye'nin diplomatik kanallar vasıtasıyla taraflara adil ve barışçıl bir düzenin tesis edilmesi çağrılarının umut ışığı olduğunu ifade etti. Lübnan tezkeresiyle ilgili olarak ise MHP olarak milli menfaatlerin ve Türk milletinin itibarının muhafazası adına Türk Silahlı Kuvvetleri'nin barışı tesisi için üstleneceği şerefli görevi desteklediklerini belirtti.
 Yeşil Sol Parti'den Karşı Duruş
Yeşil Sol Parti Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki ise BM Güvenlik Konseyi'nde Çin ve Rusya'nın "evet" oyu vermediğini söyleyerek UNIFIL'in görev süresinin uzatılması hakkında şüphelerini dile getirdi. Tiryaki, uluslararası sorunların askeri yollarla çözümüne karşı olduklarını ifade ederek Lübnan'a asker gönderilmesi tezkeresine önceki dönemlerde olduğu gibi bugün de 'hayır' diyeceklerini açıkladı.
Editör: Haber Editörü