Aile İçi ve Kadına yönelik şiddetin önlenmesi projesi kapsamında, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünce kadınlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü, “Mutlu Kadın, Huzurlu Aile ve Güçlü Toplum sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimlerine başladı.

1.Sınıf Emniyet Müdürü Altuğ VERDİ toplantı salonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Mutlu KAYA, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Ali SEMERCİ, mahalle muhtarları, farklı mahallelerden belirlenen yaklaşık 60 kadının katılımıyla Covid-19 tedbirlerine uygun olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu’ndan Rektör Yasım’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu’ndan Rektör Yasım’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Toplantıda proje paydaşı kurumlardan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Sosyal çalışmacı Özlem ÖZTEK, Kahramanmaraş İl Müftülüğünde görevli Psikolog Seyyit ŞİŞMAN, İl Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Psikolog Dilek ÖZAKDAĞ ve İl Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Başkomiser Ahmet KARAKAŞ tarafından kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla ilgili alınması gereken tedbirlerle KADES uygulamasına ilişkin bilgilendirme yapıldı.