Mercek-4 operasyonları, ruhsatsız silah taşıyan ve silah kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik olarak gerçekleştirildi. Operasyonlar kapsamında toplamda 891 adet ruhsatsız silah ele geçirildi.

Operasyonların Detayları
Bakan Yerlikaya, operasyonların detaylarına ilişkin şu bilgileri paylaştı: 73 ildeki operasyonlarda 697 ruhsatsız tabanca, 25 uzun namlulu tüfek, 54 kurusıkı tabanca ve 115 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplamda 891 silah ele geçirildi. İstanbul, Adana, İzmir, Antalya, Ankara gibi birçok ilde düzenlenen operasyonlarda 136 tabanca ve 5 uzun namlulu tüfek İstanbul'da, 58 tabanca Adana'da, 37 tabanca İzmir'de, 34 tabanca ve 1 uzun namlulu tüfek Antalya'da, 30 tabanca Ankara'da ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda bin 127 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Bakan Yerlikaya'nın Açıklamaları İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonların amacını şu sözlerle dile getirdi: "Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Onları adalete teslim etmeye kararlıyız."

Kahramanmaraş'ta Şarbon Alarmı! Ağcaşar Mahallesi Karantina Altına Alındı Kahramanmaraş'ta Şarbon Alarmı! Ağcaşar Mahallesi Karantina Altına Alındı

Tebrik ve Güvence Mesajı
Bakan Yerlikaya, operasyonlarda emeği geçen jandarma ve emniyet güçlerini tebrik ederek, "Aziz milletimiz müsterih olsun, ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek." dedi. Bu geniş çaplı operasyonun, Türkiye genelinde güvenliğin sağlanması ve suç örgütlerine karşı etkin mücadelenin devam etmesi amacıyla gerçekleştirildiği vurgulandı.

Editör: Haber Editörü