Kahramanmaraş’ta bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Balık Festivalinin hazırlıkları başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek Balık Festivali başlıyor. Kahramanmaraş Valiliği, Büyükşehir, Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu ilçe belediyeleri ve Balıkçılar Derneği ile işbirliğinde gerçekleşecek olan festival için lansman yapıldı.

Türkoğlu’nda Yuvadan Düşen Kumru Yavrusuna Esnaflar Sahip Çıktı Türkoğlu’nda Yuvadan Düşen Kumru Yavrusuna Esnaflar Sahip Çıktı

Kervanhan’da gerçekleştirilen lansmanda, tertip komitesinde etkinliğin tanıtım görevini üstlendiklerini belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, bu etkinliğin tüm Dünya’ya duyurulması için çaba sarf ettiklerini söyledi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise şehir için önemli bir etkinlik olduğunu ve bu yıl önemli bir katılım beklediklerini, her geçen yıl büyüyerek bu projenin devam edeceğini ifade etti.

Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı’da, Kahramanmaraş’ın bi su şehri olduğunu, denizi olmayan şehirde üretim yaptıklarını ve 3 yıl önce bu slogan ile yola çıkarak projeyi büyüttüklerini aktardı.

Program kapsamında, vatandaşlara alabalık ikramının yapılacağı ve Kahramanmaraş’ta üretilip Dünya genelinde 21 ülkeye ihraç edilen balığın tanıtılacağı belirtildi.