'Orta Koridor' Kalkınma Yolu ile güçlenecek 'Orta Koridor' Kalkınma Yolu ile güçlenecek
İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü: Toplu Taşıma Ücretsiz mi?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Beklenti: Toplu Taşıma Ücretsiz mi?
8 Mart Dünya Kadınlar Günü, İstanbul'da çeşitli etkinliklerle kutlanırken, şehirdeki kadınlar 8 Mart günü toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağını merak ediyor. Geçmiş yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kadınlara özel günlerde toplu taşıma hizmetini ücretsiz sunmuştu. Ancak, 8 Mart 2024 için henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.
Geçmiş Yıllarda Ücretsiz Hizmet: 8 Mart 2022 Örneği
Geçmiş yıllarda özellikle 2022'de, İstanbul'da 8 Mart günü kadınlara toplu taşıma hizmeti ücretsiz olarak sunulmuştu. Ancak, bu yıl için resmi bir duyuru gelmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ALO 153 numarası ve Beyaz Masa aracılığıyla konuyla ilgili güncel bilgilere ulaşmak mümkün.
Beklenti ve Belirsizlik: 2024 İçin Henüz Net Bir Bilgi Yok
4 Mart itibarıyla, İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Geçmiş yıllarda kadınlara özel günlerde toplu taşıma hizmetinin ücretsiz olduğu biliniyor olsa da, 2024 için net bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı duyurular takip edilerek konuyla ilgili güncel bilgilere ulaşılabilir. Kadınlar, bu özel günde toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı konusundaki beklentilerini ve meraklarını sürdürüyor.