İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, İYİ Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Hasan Kızıldağ ve partililerden oluşan heyet, Türkoğlu’nda esnaf gezisi yaparak, hem esnafların hem de vatandaşların sorunlarını dinledi.

İYİ Parti heyetini sevinçle karşılayan vatandaşlar, yaşadıkları sıkıntıları anlatarak mevcut siyasi iktidarın yanlış politikalarından dert yandılar.

Ziyaretlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Türkoğlu’nda da vatandaşların kimsesizlikten şikayet ettiğini belirterek, halkın sorunlarını anlatmada ve çözüm aramada muhatap bulamadıklarını söyledi.

Başkan Çabukel, “Bugün gördüğümüz çok tablo vahim. Esnaflarımız kan ağlıyor ancak seslerini duyuracakları tek bir kişi bile bulamıyorlar. Esnaflarımız, mevcut ekonomik koşulardan bunaldığını ve bu süreçte hep yalnız kaldıklarını ifade ediyorlar. Sadece esnafımız değil, vatandaşlarımız için de önemli bir problem olan su sorunu hala aşılamamış. 21. yüzyılda insanların su sorunu yaşaması gerçekten acı veren bir durum. Bunun yanında yollar delik deşik. İçeri toz girdiği için vatandaşlarımız evlerinde pencere açamıyorlar. Bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor. Kısacası Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Türkoğlu’nda da esnaf da vatandaş da dertli. Bizler bu sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. Bizler sadece seçim zamanı sahaya inmiyoruz. Bizler yaptığımız her işi Türk halkı için yapıyoruz ve onların her koşulda yanında olmamız gerektiğine inanıyoruz” dedi.