TBMM'nin 104. Yılını Kutlama

TBMM'nin Kuruluşunun Önemi

TBMM'nin, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin sembolü olduğunu belirten Prof. Dr. İsmail Bakan, TBMM'nin kuruluşunun Türk milletinin bağımsızlığa kastedildiği karanlık bir dönemde gerçekleştiğini vurguladı. Mustafa Kemal'in liderliğindeki TBMM'nin Türk İstiklal Savaşı'na öncülük ettiğini ve kahraman ordunun destansı mücadelesiyle Türk milletinin bağımsızlığına kavuştuğunu ifade etti.

TBMM'nin Türkiye'nin kalkınması ve gelişimi yolunda en önemli karar alıcı merkezlerden biri olduğunu belirten Prof. Dr. İsmail Bakan, TBMM'nin milli iradenin yegane tecelli ettiği yer olduğunu vurguladı. Ayrıca, TBMM'nin demokrasinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ve ülkemizin en müstesna kurumlarından biri olduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. İsmail Bakan, TBMM'nin açıldığı 23 Nisan gününün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edildiğini hatırlattı. Bu anlayışın, ülkemizin geleceğine duyulan inancın en önemli göstergesi olduğunu belirten Bakan, çocuklara duyulan inancın Türkiye'nin geleceğinin parlak olduğunu gösterdiğini vurguladı.

KİÜ’de Hemşirelik Haftası Programı KİÜ’de Hemşirelik Haftası Programı

Prof. Dr. İsmail Bakan, mesajında büyük önder Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, şehit ve gazileri, TBMM çatısı altında görev yapan milletvekillerini minnet ve şükranla andığını belirtti.