Apple'ın insanların iPhone satın almalarını sağlamak için donanım bazlı bir abonelik hizmeti geliştirdiği iddia edildi. Buna göre iPhone veya başka bir Apple cihazına abone olarak taksit öder gibi aylık ücret verip iPhone sahibi olabileceksiniz.

Apple, Apple Music, Apple TV+, Apple News+, Apple Fitness+ ve Apple Arcade gibi yinelenen abonelikler sunuyor. 

iPHONE'A ABONE OLMANIZI SAĞLAYACAK

Bloomberg'in haberine göre; Apple, iCloud gibi mevcut Apple aboneliklerinin çalışma şekline benzer şekilde, bir iPhone veya başka bir Apple cihaza abone olmalarını sağlayacak bir sistem geliştiriyor.

Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Ücretsiz: Sosyal Evin Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Ücretsiz: Sosyal Evin

AYLIK BİR ÜCRET TALEP EDECEK

Aslında Apple halihazırda Phone alınmasını sağlayan "iPhone Yükseltme Programı" adında bir hizmet sunuyor. Ancak söz edilen abonelik sistemi, iPhone Yükseltme Programı'nın aksine bir cihazın maliyetini 12 veya 24 aylık bir süreye bölmeyecek. Bunun yerine henüz belirlenmemiş bir aylık ücret talep edilecek. Üstelik sadece iPhone'u değil, diğer ürünleri de kapsayacak.

NE ZAMAN ÇIKACAK?

Hizmet, kullanıcıların yalnızca dijital hizmetler yerine ilk kez donanıma abone olmalarına olanak tanıyacak. Ancak kaynaklara göre proje hala geliştirme aşamasında.

Abonelik hizmetinin 2022'nin sonunda başlaması bekleniyor, ancak 2023'e ertelenebilir. Öte yandan iptal edilme ihtimali de mevcut.