Apple'ın eylül ayında iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max isimlerini taşıyan dört yeni iPhone modeli ile görücüye çıkması bekleniyor.

iPhone 14 ailesi merakla bekleniyor. Apple'ın ise kapalı kapılar ardında iPhone 14 ailesine son şekilleri verdiği ve modellerin tanıtımını için hazırlandığı tahmin ediliyor. Yeni iPhone'ların nasıl olacağına yönelik ise binlerce söylenti var. Ancak sızıntı kaynaklarının büyük bir kısmı, iPhone 14 ailesinin 6.1 inçlik iPhone 14, 6.7 inçlik iPhone 14 Max, 6.1 inçlik iPhone 14 Pro ve 6.7 inçlik iPhone 14 Pro Max'ten oluşacağı konusunda hemfikir. Şimdiye kadar ortaya çıkan tüm bilgiler ise geçtiğimiz gün derlendi.

İŞTE iPHONE 14 TAHMİNLERİ

Whatsapp'tan yeni özellik! Telefona gerek kalmayacak! Whatsapp'tan yeni özellik! Telefona gerek kalmayacak!

Bültendeki iddialara göre, iPhone 12 ve iPhone 13'ün genel tasarımı iPhone 14 ile birlikte bir yıl daha hayatımızda olacak. Aynı düz kenarlar ve yuvarlatılmış köşeler iPhone 14'te de olacak. Ancak pro modeller yeni bir çentiğe kavuşacak ve daha büyük kamera çıkıntılarına sahip olacaklar.

Pro modellerdeki bu çentik, Face ID için hap şeklinde bir delik ve ön kamera için daire şeklinde bir delikten oluşacak. Anlaşılan Apple Face ID'yi ve ön kamerayı ekranın altına alana kadar (bunun en az üç yıl sonra gerçek olabileceği öne sürülüyor) böyle bir çözüm sunacak. iPhone 14 ailesi ise şu modellerden oluşacak:

  • 6.1 inç iPhone 14
  • 6.7 inç iPhone 14 Max
  • 6.1 inç iPhone 14 Pro
  • 6.7 inç iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Max ile birlikte ilk kez 6.7 inç büyüklüğünde Pro takısı olmayan bir iPhone karşımıza çıkacak. Gurman, bu modelin son derece popüler olabileceğini düşünüyor.

NE ZAMAN TANITILACAKLAR?

iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin eylül ayında tanıtılması bekleniyor.