Yorucu geçen koskoca bir dönemin ardından vakit kaybetmeden tatil hazırlıklarına başlamalısınız. Her şeyden önce, nereye gideceğinizi belirlemelisiniz. Ege, Akdeniz, Marmara, Karadeniz ve hatta Kıbrıs’ta dahi tatil yapma şansına erişebilirsiniz. Nereye gideceğinizi belirledikten sonra hangi otelde kalacağınıza da karar vermelisiniz.

Türkiye; dört tarafı denizle çevrili bir turizm cenneti olarak tarif edebilir. Bu durumun çok sayıda avantajı var! Ülkemizde hem yerli hem de yabancı turistlere hitap eden çok sayıda otel seçeneği yer alıyor. Oteller; müşterilerine harika konseptler ile hizmet veriyor. İçeriği en çok merak edilen konseptlerden birisi de herşey dahil oteller!

Her Şey Dahil Oteller Müşterilerine Neler Vaat Eder?

Her şey dahil oteller; turizm sektörü ile yakından alakalı olanların tahmin edebileceği gibi yeme içme ile alakalıdır. Bir başka deyişle, bu tür otellerde kaldığınız takdirde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için cebinizden tek bir kuruş dahi çıkmaz. Otellerin açık büfe olarak sunduğu yemeklerinden dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Yeme içme düzenindeki her şeyin fiyata dahil olduğu konsept ile hizmet veren her şey dahil oteller; içecek konusunda birtakım farklılıklara sahip olabilirler. Normal şartlar altında bu tür otellerde yerli alkollü ve alkolsüz içeceklerin ücretsiz sunulduğunu ifade edebiliriz. Buna ek olarak, yabancı içecekler için müşterilerden ücret talep edilir. Yine de otellerin içecek konusunda yapmış oldukları düzenlemeler mutlaka öğrenilmelidir. Ayrıca, bazı her şey dahil oteller; beş çayı ya da Türk kahvesi için de ekstra ücret talep edebilirler.

Her şey dahil oteller; daha önce de ifade ettiğimiz gibi yalnızca yeme içme ile ilgilidir. Otellerdeki aktivitelerin konsept içerisinde yer almadıkları ifade edilebilir. Ayrıca, bazı otellerdeki SPA, fitness, sauna, Türk hamamı gibi aktiviteler de ücretli olabilir. Bu tür hizmetlerin her şey dahil konsepti ile herhangi bir ilgisi yoktur. Son olarak, her şey dahil oteller ile ultra her şey dahil oteller arasındaki farktan bahsedelim! Ultra her şey dahil otellerde de müşterilerden yeme içme için herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat, her şey dahil otellerden farklı olarak yabancı alkollü ve alkolsüz içeceklerin de ücretsiz olduğunu söylemeliyiz.

Türkiye’nin En Popüler Her Şey Dahil Otelleri

Otel seçenekleri ile yurt dışında da fark yaratan Türkiye’de hizmet kalitesine hayran kalacağınız türden herşey dahil oteller bulunuyor. Gelin, en iyi üç her şey dahil otel hakkında bilgi verelim!

Kahramanmaraş'ta su saatlerinin değişmesi polemiği! Kahramanmaraş'ta su saatlerinin değişmesi polemiği!

·         Ali Bey Resort: Antalya sınırları içerisinde yer alan bu otelin her bir detayına hayran kalmamak elde değil! 429 oda ile hizmet veren otel; manzarası ve her konudaki hizmetleri ile fark yaratıyor.

·         Gloria Serenity Resort: Belek sınırları içerisinde yer alan bu otel on üzerinden on almayı hak ediyor.

·         Ela Quality Resort: Geleneksel mimarisi ve çocuklar için vaat ettikleri ile öne çıkıyor.