Aile destek ödemeleri ile ilgili açıklama yapıldı ve ailelere destek ödemelerinin devam ettiği bildirildi. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi vatandaşların banka hesaplarına ödenen aile destek ödemelerinin 850 TL ile 1250 TL aralığında yapıldığı ifade edildi. Söz konusu destek ödemeleri 1 yıl devam edecek ve toplamda 15 bin liraya kadar para verilmiş olacağı bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında destek ödemesini uzatma kararı alındığını belirtti. Söz konusu ödemeler hakkında ayrıntılar da paylaşıldı.

15 BİN LİRA DESTEK VERİLİYOR 

25,3 milyon aboneli şirketin servis geliri 48,5 milyar TL 25,3 milyon aboneli şirketin servis geliri 48,5 milyar TL

Aile destek ödemelerinde herhangi bir kesinti olmadığı belirtilerek ödemelere aynı şekilde devam edildiği paylaşıldı. Toplamda 3.7 milyon hanenin faydalandığı program kapsamında ailelere 850 lira ile 1.250 lira arasında ödemeler yapıldığı ve yılda toplam ödemelerinin 15 bin lirayı bulduğu ifade edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş konu hakkında bir açıklama yaptı. Bakan Göktaş açıklamalarında ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4.3 milyar lira ödeme yapacaklarını belirtti ve Türkiye Aile Destek Programı’nın bir yıl daha süreceğini bildirdi.

11 TEMMUZ'DA HESAPLARA YATTI

Ayrıca Bakan Göktaş açıklamalarında programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan destek tutarının 39.3 milyar lirayı aştığını vurguladı.

Aile destek ödemeleri 11 Temmuz Salı günü itibarıyla hesaplara aktarıldığı belirtilerek programdan 3.7 milyon hanenin yararlandığını ve hanelere gelirlerine göre 850 lira-1.250 lira arasında destek verildiği paylaşıldı.

Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelere bu ay 3.3 milyar lira aile desteği, 1 milyar lira de çocuk desteği olmak üzere toplam 4,3 milyar lira ödeme yapacağız” dedi ve Ekim 2022’de Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği’nin programa eklendiğini vurguladı.