Kanun teklifi görüşmelerinde AK Parti'li ve CHP'li vekiller arasında 'müptezel' düellosu yaşandı.

AK Partili Habibe Öçal, CHP lideri Kılıçdaorğlu’na ‘Müptezel’ dedi, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel anladığı dilden yanıt verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu "Bir kaçışın anatomisini ifşa edeceğim" başlıklı söz konusu paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı işaret etti.

Konu TBMM'de tartışılmaya girdi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Kılıçdaorğlu'nun 'kaçış planı' videosuyla ilgili olarak "Şehitlerimizin acısını milletçe derinden yaşarken muhalefet lideri Kılıçdaroğlu'nun âdeta gündemi hafife alarak Cumhurbaşkanımız, ailesi ve bürokratlara yönelik akıl ve ahlak yitiği, garip, ruhsal hezeyanlarla sarfettiği cümle ve sözlerden dolayı bize sadece Allah'tan şifa dilemek düşer Milletimiz de Kılıçdaroğlu da kimin kaçıp saklandığını, kimin tankların arasında durarak halkının yanında olduğunu çok iyi bilmektedir.

"MÜBTEZEL" TARTIŞMASI

Başkan Güngör Burayla düet yaptı! Başkan Güngör Burayla düet yaptı!

Daha önce de Cumhurbaşkanımıza "Kaçacak." diyenlerin yurtsuz, vatansız olduğunu hatırlatır, bu çirkin iftira ve müptezel siyaset anlayışından dolayı muhalefette kaldıkları için muhalefete tebriklerimizi sunuyoruz" sert sözler söyleyince CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel başta olmak üzere CHP'liler tarafından sert tepkiyle karşılaştı.

Yanıt için TBMM Başkanı'ndan söz hakkı alan CHP'li Özgür Özel, "Sayın başkan biraz önce, içeride hep birilkte konuştuk. Siz çok kıymetli uyarılar yaptınız. Ve bunun üzerine kullanılan ilk sözde bu cümlelerin kurulabiliyor olması o ahlak yitikliğinin bu Meclis'teki tevazülüğüdür. O 'müptezel' kelimesi en yakışanın ağzından çıkmıtır." dedi.

TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş ise AK Partili vekilleri uyardı.