Başkan Görgel: “Gençlerimiz ve Velilerimizin Yanındayız” Başkan Görgel: “Gençlerimiz ve Velilerimizin Yanındayız”
Yeni Kahramanmaraş’ın inşası noktasında tüm alanlarda faaliyetlerini sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikleri de vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.
Deprem sonrası özellikle çocuklara ve gençlere yönelik etkinliklere ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi; konferansları, yayınları ve sosyal medya paylaşımlarıyla sadece sınav dönemindeki gençlerin değil her yaştan insanın büyük bir beğeniyle takip ettiği Gri Koç olarak bilinen Eğitimci – Yazar Gökhan Müftüoğlu’nun katılımıyla eğitim semineri düzenledi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere gençler adeta akın etti.
Salonun tıklım tıklım dolduğu söyleşide Gri Koç; deprem sonrası öğrencilerin moral ve motivasyonun artırılması, sınavlara hazırlık süreci,  stresle baş etme yöntemleri, zamanın verimli değerlendirilmesi ve etkili çalışma yöntemleri gibi pek çok konuya ilişkin gençlere bilgiler aktardı. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte Müftüoğlu, gençlerin sorularını da yanıtladı. Seminerin son derece faydalı olduğunu belirten gençler, düzenlenen etkinlik için Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti.
Öğrencilerimiz Hayallerinin Peşinden Koşmayı Sürdürüyor
Etkinliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitimci – Yazar Gökhan Müftüoğlu, “Öncelikle bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi paylaşmak istiyorum. Depremin 6’ncı günü buraya gelmiştim. Daha sonrasında Mayıs ayında yine burada düzenlenen etkinlikte öğrencilerle bir araya geldiğimizde yeniden başlamanın sözünü almıştık. Şimdi tekrar Kahramanmaraş’tayım ve gençlerdeki umudu görebiliyorum. Bütün olumsuzluklara rağmen öğrencilerimiz hayallerinin peşinden koşmaya devam ediyor” cümlelerini kaydetti.
Gri Koç’tan Büyükşehir’e Teşekkür
Gençlere verdiği önemden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Müftüoğlu, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin deprem öncesinde olduğu gibi deprem sonrasında da öğrencilere yönelik bu tür etkinliklere devam ettiğini görmek mutluluk verici. Gençlere verdiği önemden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Gençlerin bu desteklere ihtiyacı var” dedi.
Editör: Haber Editörü