Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehir genelindeki son durum ile ilgili bilgi almak üzere Kahramanmaraş’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile bir araya geldi. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Tuba Köksal ve Prof. Dr. Mehmet Şahin, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan ile AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel’in de yer aldığı program, valilik ziyaretiyle başladı. Valilikte düzenlenen toplantının ardından heyet, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Bakan Bak, programının devamında Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Başkan Hayrettin Güngör, şehirde yürütülen çalışmalar ve planlanan yatırımlara ilişkin son bilgileri aktardı.

Gençlik ve Spor Yatırımları

Başkan Güngör, “Sayın Bakanımıza şehrimize hoş geldiniz diyoruz. Yaşadığımız afette ilk günden bu yana yanımızda olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yaşadığımız depremde gençlik ve spor hizmeti sağlayan tesislerimiz de önemli ölçüde hasar aldı.

Büyük bir çoğunluğunda hemşehrilerimize geçici barınma hizmeti sağlanıyor. Biz şehrimizi yeniden inşa ederken gençlik ve spor yatırımlarında da yenileme ve inşa süreçlerini önümüze koyduk. Hedefimiz gençlik ve spor yatırımlarıyla da yeniden yükselen bir Kahramanmaraş. İnşallah Sayın Bakanımızın destekleriyle bu hedefimize de ulaşacağız” diye konuştu.

Yol Haritamızı Belirledik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise, “6 Şubat depreminde kaybettiğimiz canlarımızı rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem bölgesinin yaralarını hızlıca sarmak için çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ta iki üniversitemizin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için bir inceleme yaptık.

Kahramanmaraş’ta 15 Temmuz Şehitleri Unutulmadı Kahramanmaraş’ta 15 Temmuz Şehitleri Unutulmadı

Spor tesislerimiz toplanma alanı olarak görev yaptı. Bu alanlarda incelemelerimiz oldu. Yeniden inşa süreçleri ile ilgili gerekli talimatları verdik. Kahramanmaraş bir spor şehri. Bu şehir için hazırlıklarımızı yaptık. Sık sık Kahramanmaraş’ta olacağız. İnşallah en kısa sürede yaraları saracağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Editörü