Gelecek Partili Muhammet Dilmaç, Kadir Gecesi dolaysı ile mesaj yayınladı.

Kadir Gecesini değerli kılan sebeplerden birinin, insanlık âlemini huzura kavuşturmak için gerekli temel esasları ihtiva eden Kur’an-ı Kerim’in, bu geceden itibaren beşeriyetin ufuklarını aydınlatmaya başlamış olmasından kaynaklandığını belirten Dilmaç, şunları kaydetti:

“Kur’an;  okunmak, anlaşılmak ve ışığından istifade edilmek üzere gönderilmiş bir kitaptır. O, insan için hayat rehberidir. Ondan istifade edebilmek ancak onu okumakla, üzerinde düşünmekle ve gücü nisbetinde gereğini yaşamakla mümkün olabilir.Kur’an’ın, insana en önemli katkısı, ona içinde yaşadığı alemi ve kendi benliğini tanımasını, nihayet Yüce Allah’a yönelmesi için ölçüler sunmasıdır. Bu ölçüler insanın gerçek anlamda mutlu bir hayat sürmesinin temel esaslarıdır.Bu duygu ve düşüncelerle sevgili hemşerilerimizin, Aziz Milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecelerini kutluyor, İnsanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." dedi.

Gözden kaçırmayın

Başkanımız Hanefi Mahçiçek, mahalle muhtarlarıyla iftarda bir araya geldi Başkanımız Hanefi Mahçiçek, mahalle muhtarlarıyla iftarda bir araya geldi