Yüksek yargıdaki tartışmaların tozu- dumanı havadayken, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliği konusunda önemli bir çıkış daha yaptı, "(50+1 şartının değişmesi) İsabetli olur”dedi. Sayın Erdoğan, değişimle,Çoğunluğu alanın seçilmesi halinde Cumhurbaşkanlığı seçimi de seri olur,Fazla uğraştırmaz, yanlış yollara sevk etmez,Mevcutta 50+1 mecburiyeti partileri yanlış yollara sevk ediyor,kimin eli, kimin cebinde belli değil diyor? Ardından Yok altılı, yok on altılı masa.." diyede ekliyor?
Neden kendisini tek adam yapan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini şimdi istemiyor, yüzede 50+1’i değiştirmek istiyor?
Sayın Erdoğan’ın amacı ne? % 50+1 için sistemin adeta omurgasıdır demişti.Şimdi ise,Cumhur ittifakının kurduğu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden kurtulmayı neden istiyor?
Sayın Erdoğan’ın hedefi 2028’de tekrar Cumhurbaşkanı adayı olmak ve bu yöntemle  seçimi kazanmak olabilir mi? 
Böyle düşünceler mi var,Sayın Erdoğan’ın kafasında?
Cumhur İttifakı, 2018’de Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında kurulmadı mı?’Ağır işliyor’ diye,Parlementer sistemden vazgeçilip,’Hızlı işler’ diye,Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini getirmedi mi?
Şimdi ne olduda,AK Parti birlikte kurdukları sistemden,MHP’yi ‘Milliyetçileri’ devre dışı bırakmak kurtulmak istiyor?
Bakın;Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkat çeken açıklamasından bazıları:
"Yüzde 50+1 kalktığında, yerine oy sayısı itibarıyla “en fazla oyu alan aday seçilir” denildiği zaman seçim hızlıca tamamlanır.”diyor?
Bu durumda:
Sayın Erdoğan’ın amacı,AK Partinin çıkarmak,yada değiştirmek istediği bazı kanun ve yasalara engel çıkaran,yada olma  ihtimali olan ortaklarından kurtulmak mı?
Sayın Erdoğan,Birinci parti olduğu gerçeğinden hareketle,bundan sonraki seçimlerde  de AK Partinin birinci parti olmaya devam edeceğini ima ediyor,buna da inanıyor…
Sayın Erdoğan,ittifaklara bağlı olmayan bir AK Parti ile ülkeyi yönetmek istiyor..
Sayın Erdoğan’ın,kafasında gerçekleştirmek ve değiştirmek istediği bir takım düşünceleride olabilir?
 Bu düşüncelerinide,Anayasa değişikliği ile yapabileceğinin uçlarınıda bugünden veriyor zaten?
Sayın Erdoğan’ın bu çıkışı,Ülke kamuoyunda Merak edilen konuların başında şimdi…