Manda üreticilerine büyük destek! Manda üreticilerine büyük destek!
Beden İşçisi Alımı Yapılacak İller
24 bin 221 beden işçisi
24 bin 221 beden işçisi
Malatya, Tekirdağ, Aydın, Bilecik, Samsun, Sakarya, Düzce, Konya, İstanbul, Antalya ve Niğde illeri başta olmak üzere birçok şehire beden işçisi alınacak.
Başvuru Yeri
Beden işçisi alımı için başvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu (iŞKUR) web sayfası https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440 adresi üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor. İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanları kısmından kendinize uygun alımlara başvuru yapabilirsiniz.
Beden İşçisi Ne İş Yapar?
Kas gücünü kullanarak taşıma, kaldırma, istifleme, kürekleme, kazma ve benzeri işleri basit işçilik aletlerini gerekli yerlerde kullanarak herhangi bir işte ücret karşılığında çalışan kişidir.
İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Kişisel hazırlık yapmak,
b) Taşıma, kaldırma, istifleme, kürekleme, kazma ve benzeri işleri kol gücünü kullanarak yapmak,
c) Kürek, el arabası ve sokak süpürgesi gibi basit işçilik aletlerini gerekli yerlerde kullanmak,
d) Yükleme, boşaltma yapmak,
e) İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlemleri almak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440 ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Atilla Şakacı