Elbistan'da bir esnaf, ayçiçek yağının artan fiyatlarına tepki göstererek suda yumurta pişirdi. Elbistanlı esnaf paylaşımında; "Bundan sonra fakir fukaraya suda yumurta pişirmeyi öğreteceğiz" dedi.

Elbistan'da restoran işletmeciliği yapan Kadir Küçük isimli esnaf, ayçiçek yağının artan fiyatlarına tepki göstererek suda yumurta pişirdi. Vatandaşların sıvı yağ almaya ekonomik gücünün yetmediğini belirten Küçük; "Fakir fukaraya, vatandaşlarımıza suda yumurta pişirmeyi öğretiyoruz gerçekten lezzetli oluyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

ALİ ÖZTUNÇ PAYLAŞTI

Elbistan Belediyesi aşure dağıttı! Elbistan Belediyesi aşure dağıttı!

Kısa sürede yayılan videoyu CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'ta paylaştı. Öztunç paylaşımında; "Erdoğan sarayında zevki sefaya devam etsin oysa millet perişan... Ayçiçek yağına güç yetmeyince Elbistanlı aşçı hemşerim yeni bir yöntem geliştirdi. Artık yağda yumurta yerine su da yumurta yenecek." ifadelerine yer verdi.

BİR ZAM DAHA GELEBİLİR

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ayçiçek yağındaki fiyat artışının sektörden kaynaklanmadığını belirtti. Büyükhelvacıgil, maliyet artışına bağlı olarak yüzde 20'lik bir fiyat artışı daha beklediğini söyledi.