Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mahir Ünal’ın düzenlediği toplu sünnet organizasyonunda çocukların sevincine ortak oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mahir Ünal’ın düzenlediği toplu sünnet organizasyonunda çocukların sevincine ortak oldu

Başkan Gürbüz, 6 Şubat’taki depremin ardından Elbistan’da yıkılan ve ağır hasar bağımsız bölüm sayısının 20 bine yaklaştığını hatırlattı.
Başkan Gürbüz, kentte, TOKİ eliyle kalıcı konutların inşasına başlanmasına rağmen konut ihtiyacını kendi imkanları ile karşılamak isteyen vatandaşların müstakil arsalarla ilgili arayış içerisine girdiğini belirtti.


Başkan Gürbüz, bu konuda da en büyük talebin 18. madde uygulama sınırlarında kalan bölgeler için geldiğine değindi. 
Mevcut durumda Taşburun-Taşoluk mevkiindeki yapılaşmayla ilgili 2 yıl önce başlatılan 18. madde uygulaması doğrultusunda yapılması zorunluluğu olduğunu ifade eden Başkan Gürbüz, “İlçemizde imar planı çalışmaları çerçevesinde 3194 sayılı imar kanunun 18. maddesine istinaden imar uygulaması yapılması zorunluluğu doğmuştu. Şehrimizde, Taşburun Mahallesi ile Taşoluk mevkiini de içine 18. madde uygulama sınırı belirlemiştik. 
Gelinen noktada 6 Şubat’ta yüzyılın felaketi ile yüzleştik. Can kayıplarımız olduğu gibi şehrimizin de yapı stoku büyük ölçüde yok oldu. Yaklaşık 20 bin bağımsız bölüm ya yıkıldı ya da ağır hasar aldı. Geldiğimiz noktada; afetten etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyacının karşılanması hayatın normalleşmesi amacıyla 18.madde uygulamasının sınırlarını kaldırdık. Belediye Encümenimizin bu konuda aldığı kararla birlikte vatandaşlarımız yapı ruhsatlarında 18.maddeyle ilgili sınır gözetilmeksizin başvurularını yapabilecek” dedi.
Başkan Gürbüz, “El birliği ile şehrimizi adeta yeniden ayağa kaldırmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Aldığımız bu kararlarla da; Elbistan’ımızın dönüşümü ve yenilenmesi noktasında çok önemli bir eşiği aşmış olacağız. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Haber Editörü