Başkan Gürbüz, yaklaşık 800 iş insanını buluşturan fuarın, Elbistan’ın ve Elbistanlı yatırımcıların potansiyelini en güzel şekilde ortaya koyduğuna vurgu yaptı.
İstanbul’da çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Elbistanlı iş insanları, yeni sanayi yatırımları, girişimleri ve ürünlerini tanıtmak amacıyla Antalya’da fuar açtı. PoBi Fuarı’nın açılışı, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ile yaklaşık 800 iş insanını bir araya getirdi.


Fuarın açılışında konuşan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “800 iş insanımız ile birlikte açılış gerçekleştirdik. PoBi Fuarı Elbistan’ımızın yeni sanayi yatırımlarını ve girişimlerini tanıtmak adına eşsiz bir fırsat sunuyor. Bu etkinlikle kendi üretimini yapan iş insanlarımızın ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu bir kere daha görmüş ve göstermiş olduk” dedi. 

Rekabet'ten Apple'a soruşturma Rekabet'ten Apple'a soruşturma


Fuarın, İstanbul başta olmak üzere diğer illerdeki Elbistanlıların yatırımlarını kendi memleketlerinde de yapmaları yönündeki görüşmeler için de önemine değinen Başkan Gürbüz, “Elbistan’ımızı geliştirecek tüm fırsatları yakalamak için bir aradayız ve gelecekte de yeni istihdam imkanlarını artırmak için birlikte çalışmaya devam edeceğimize olan inancımız tam” ifadesini kullandı.


Elbistanlıların, her zaman gösterdikleri dayanışma ile birlik ve beraberliği, depremde de bir kez daha yansıttıklarına işaret eden Başkan Gürbüz, “Aslında bu fuar, bir fuarın da ötesinde birliğimizin ve dayanışmamızın bir yansıması. Biz Elbistanlılar olarak 6 Şubat depreminde olduğu gibi, tarih boyunca birçok zorluğu birlikte aştık, tüm zor anlarda birbirimize destek olduk. Bugün burada, bu dayanışmanın ve birliğin gücünü bir kez daha gösteriyoruz.
Dünyanın neresinde olursanız olun, Elbistanlıların yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz. Bir kez daha, tüm katılımcılara ve destek verenlere teşekkür ederim. Birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Sizlerle gurur duyuyor, birlikte yürüdüğümüz aydınlık geleceğin heyecanını yaşıyorum” değerlendirmesini yaptı.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Gürbüz ve iş insanları fuarı gezerek ürünlerle yatırımlar hakkında bilgiler aldı.

Editör: Haber Editörü