Diva sen Kahramanmaraş şube başkanı Mehmet Kaplan 2021 yılını özetledi ve yeni yıl mesajı verdi.

Miladi yıllardan birisi (2021) daha geride kalmak üzere. Acısıyla tatlısıyla geride bırakmak üzere olduğumuz 2021 yılının en önemli unutulmazlarından birisi mutlak surette COVID-19 adlı virüs olsa gerek. Aile ve çalışma hayatını, bir arada olma, seyahat ve birlikte ibadet etmeyi olumsuz yönde etkileyen bahse konu virüs ile ilgili her kesim üzerine düşen tedbirlere uymadığından dolayı bir türlü yakamızı kurtaramamış durumdayız.Diğer ülkeler gibi biz de covıd-19 ile yatıp kalktık. Temennimiz odur ki, 2022 yılında bu ve diğer bütün mikrobik hastalıklardan uzak bir hayat sürdürelim. 

Kaplan sözlerine şöyle devam etti:

Şüphesiz 2021 yılının bir diğeri ise; siyasi kontrol altında sendikacılık yapan etkisiz yetkili sendikalar ile konfederasyonun beceriksizlikleri neticesi çalışan ve emekli olan devlet memurlarının hayal kırıklıkları. Nitekim varlıkları hissettirilemeyen devlet memurlarının içinde bulundukları maddi ve manevi huzursuzluklar had safhada.

Filhakika döviz kurlarının akıl almaz bir yükselişle tepe noktaya fırlaması sonucu alım ve geçim şartlarını imkânsızlaştırması; daire ve araba fiyatlarının astronomik rakamlarla ifade edilmesi, akaryakıt-doğalgaz-elektrik ve mutfak faturalarının füze hızıyla yukarılara doğru yükselmesi, geçim şartlarını inanılmaz bir şekilde zorlaştırdı. 

     KAPLAN:Ancak döviz kurlarına dokunan “sihirli bir el yordamı” ile yeniden inişe geçirilmiş olmasına rağmen hayatın vazgeçilmezleri olan gereksinimlerin fiyatlarının düşmemesi ciddi manada hayal kırıklıklarını oluşturan diğer maddeler olmuştur. 

 2021 yılının en önemli kaybettirdiklerinden birisi de, bireyler arasında yokluğunu iyice hissettiren güven meselesi olmuştur. Aslında karşılıklı güvenin yok olmasının sonucu olarak bankalarda kredi çekmeye yönelmelerin arttığını da göz ardı etmemek gerektiğine inanıyorum.

Erkoç’a Bertiz’de sevgi seli Erkoç’a Bertiz’de sevgi seli

KAPLAN YENİ YIL MESAJINDA İSE:

Rabbimiz bu yeni yılın Diyanet personelimize ve tüm İslam âlemindeki kardeşlerimize her anını en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin.

2022 yılının sağlık, afiyet, huzur, mutluluk ve bol kazançlara vesile olmasını temenni ederim.