Kahramanmaraş İttifakı Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı! Kahramanmaraş İttifakı Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı!
Özellikle Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinde devam eden koordinasyon eksiklikleri ve vatandaşların yetersiz bilgilendirilmesine vurgu yaptı.
Karatutlu, kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların çadır ve konteynerlerde soğuk, çamur ve yağmurla mücadele etmek zorunda kaldığını ifade etti. Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi projelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile belediyelerin, vatandaşlardan evrak ve imza talep ederek süreci zorlaştırdığını belirterek, yapı denetim firmalarının depremzedelerden yüksek ücret talep ettiğine dikkat çekti.
Milletvekili, deprem bölgesinde faaliyet gösteren müteahhit ve mühendislere bina yapım izni verilmediğini, büyük firmaların TOKİ binalarını yapmak üzere tercih edildiğini söyledi. Ayrıca, Ankara ve İstanbul merkezli firmaların bölgedeki esnafa destek olmadığını ve inşaat malzemesi satan esnafın mağdur olduğunu belirterek, hükümetin bu konuda destek vermesi gerektiğini vurguladı.
Hükümetin Esnafa Destek Olması Talep Ediliyor
Karatutlu, DEVA Partisi olarak depremzedelerin haklarını savunacaklarını ve hükümetten bölge esnafına destek olmasını beklediklerini ifade etti.
Editör: Atilla Şakacı