Onikişubat’ın talibi Dr. Ceyhan, projelerini tanıttı Onikişubat’ın talibi Dr. Ceyhan, projelerini tanıttı
Müdür Yalnız: "Dualarımızda ve Kalbimizde Yaşayacaklar"
Müdür Yalnız, yaşanan felaketin ardından zorlu bir süreçten geçtiklerini belirterek, bir yandan görevlerine devam ederken diğer yandan da yaşananları unutmamaları gerektiğini vurguladı. "Deprem şehidi öğretmen ve öğrencilerimizin geride kalan acılı ailelerine gereken desteği göstermeliyiz. Onlar ve aileleri her zaman kalbimizde ve dualarımızda olacaklar." dedi.
Şube Müdürü Akçin: "Şehitlerimizi Unutmayacağız"
Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Akçin ise konuşmasında, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremde hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencileri asla unutmayacaklarını ifade etti. Akçin, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bu anlamlı projeden dolayı okul müdürümüze teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Katılımcılar Arasında Memur Sen ve Aileler de Vardı
Programa, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bekir Akçin ve Ramazan Yıldız, Memur Sen Konfederasyonu Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Çetin ve Kadın Komisyon Başkanı Yüksel Eskalen ile birçok okul müdürü ve müdür yardımcısı katıldı. Ayrıca, "Asrın Felaketi"nde aile fertlerini kaybeden acılı deprem şehidi aileleri de programda yer aldı.
Duygusal Anlar: Şehitlerin İsimlerinin Verildiği Derslikler Gezildi
Programın sonunda, "Asrın Felaketi"nde hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencilerin isimlerinin verildiği derslikler gezildi. Şehit yakını aileler ve katılımcılar, duygusal anlar yaşadı.
Editör: Atilla Şakacı