Türk Kızılay'ın kurban kesimleri 19 ülkede sürüyor Türk Kızılay'ın kurban kesimleri 19 ülkede sürüyor
Deprem Sonrası İhtiyaçlar
6 Şubat'ta yaşanan depremlerin ardından depremzedelerin temel ihtiyaçları arasında jeneratörler yer almıştı. Kızılay'ın deprem bölgesindeki jeneratör ihtiyacını karşılamak üzere kampanyalar başlattığı bu dönemde Tunceli İl Özel İdaresi'nin Adıyaman'da kullanılmak üzere aldığı 7 jeneratörün saklandığı iddiası ortaya çıktı.
Jeneratörler Depoda Saklandı
Tunceli İl Özel İdaresi'nin, Adıyaman'da kullanılmak amacıyla aldığı 7 jeneratörünün Adıyaman'daki arama kurtarma çalışmalarında kullanılmadığı, bunun yerine kendi depolarında saklandığı anlaşıldı. Bu durum kurum içi yazışmalarla ortaya çıktı.
Görevden Alınma Kararı
Konuyla ilgili soruşturma devam ederken, Tunceli Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım izne çıkarıldı ve görevden alındı. Görevden alınan Yıldırım, Tunceli Valiliği bünyesindeki İl Sosyal Örgüt ve Proje Müdürlüğü'ne atanmıştır.
CHP İl Başkanı Çelik: "Doğru Bir Karar"
CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, yaşanan skandalın ardından Genel Sekreter Nazif Yıldırım'ın görevden alındığını doğrulayarak, "Jeneratör skandalının ortaya çıkması sonrasında genel sekreter olarak görev yapan Nazif Yıldırım'ın görevinden alındığını öğrendik. Özel idare müdürleri validen sonra ilin en üst düzey bürokratlarından biridir. Dolayısıyla böyle önemli görevlerde olan bürokratlardan erdemli ve devlet adamlığına yakışan davranışlar bekleriz." dedi.
Çelik, "Bu olayı ortaya çıkaran ve bu kişiyi görevinden alan bakanlığımız çok yerinde ve doğru bir karar aldı. Tunceli’ye böyle bir genel sekreterin yakışmadığını ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.
Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, görevden alma kararıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.
Editör: Haber Editörü