Saldırı, kısa bir sürede engellendi. Eylemin arkasındaki kişilerin ağı 15 milyondan fazla istekle doldurduğu gerçeği ise şoke etti.

Website Hizmeti Almak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Hususlar Website Hizmeti Almak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Hususlar

Bu tür saldırılar, çok sayıda istek göndererek bir internet sitesinin olağan bir şekilde çalışmasını engellemeyi amaçlamalarıyla biliniyorlar. 

15 MİLYONDAN FAZLA İSTEK İLE DOLDURDULAR

Cloudflare'ın açıklamasına göre; bu haftanın başlarında şimdiye kadar denenmiş en büyük DDoS saldırılarından biri belirlendi. Tanımlanamayan bir kripto para platformuna yapılan saldırı, 15 saniyeden kısa sürdü. Saldırı engellenirken, eylemin arkasındaki kişilerin, ağı 15 milyondan fazla istekle doldurduğu bildirildi.

HOSTING SAĞLAYICILARI ŞÜPHESİ

Cloudflare'a göre, saldırıyı gerçekleştirmekten sorumlu botnet, dünya çapında 112 ülkeden 6.000 botu temsil ediyordu. Saldırının, savunmasız Java tabanlı uygulamaları çalıştıran hosting sağlayıcılarının sunucularından yararlandığına inanılıyor. Bu sunuculara yama uygulanmadığına veya güncellenmediğine yönelik iddialar da var.

ENDONEZYA İLK SIRADA

Şirketin verilerine göre, saldırı trafiğinin yaklaşık yüzde 15'i Endonezya'dan gelirken, onu Rusya, Brezilya, Hindistan, Kolombiya ve ABD takip ediyordu. Mühendisler ve güvenlik uzmanları, saldırıların belirlenen 112 ülkenin tamamında 1.300'den fazla farklı ağdan kaynaklandığı sonucuna vardı.