Bu uyuşturucu belasından ve illetinden çocuklarımızı kurtarmalıyız. Bu konuda Kayserimiz ‘de önemli çalışmalar yürütülüyor.

Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve ekibi bu konuda azimli, karalı çalışma içerisinde. Çocuklarımızı bu illetten kurtarabilmek için gece-gündüz mücadele içerisindeler.
Amaçları ve çalışmaları bu işi sonlandırmak yönünde…
Sayın Valimiz Twitter hesabından yaptığı paylaşımında; “Biz kararlıyız Kayseri'de uyuşturucu sattırmayacağız. Polisimiz o kadar çok operasyon yaptı ki... Cezaevleri torbacılarla dolu. Gençlerimizi zehirleyemeyeceksiniz. Bu illete bulaşanları da yalnız bırakmıyoruz. Hiç merak etmeyin Kayseri'ye  muhteşem bir rehabilitasyon merkezi yapıyoruz”.. 
Sayın Valimizin bu konulardaki kararlığını görmek, inanın ki çok önemli, çok kıymetli…
Şeytanla mücadele…
Kumar, fuhuş ve uyuşturucu. Bunlar Şeytanın üç atlısıdır. Kim terörle nereye varmak istiyorsa, onlar bunlarla da aynı yere varmak istiyorlar.. 
Uyuşturucu artık ilkokul seviyesine indi. Sentetik uyuşturucular bozuk para ile alınıp satılıyor...
Uyuşturucu deyince akla hemen eroin filan geliyor ama, artık iş ayağa düştü.. Okul bahçesinde bile afrodizyaklar satılıyor. Hapçılar, tinerciler, her yerde var.. Bir şey bulamasalar, ispirto, kolonya içiyorlar..
Ağrı kesicilerin ve psikoterapi ilaçların birçoğunda düşük dozda uyuşturucu var..
Aslında çocuklarınızın içtikleri şu Cola’lar, enerji içecekleri, gazlı içeceklerin birçoğunda düşük oranda alkol var. Sadece alkol değil, uyuşturucu etkisine sahip maddeler de var. Uyku, uyanıklık veren ya da cesaret veren haplar, içecekler de aslında seyreltilmiş uyuşturucu etkisi yapıyor. Bunlar doğrudan ya da dolaylı bir şekilde sinir sistemini etkiliyor.. Dikkat edelim, yemekten sonra yediğiniz tatlı ve meyveler midenizde alkol üretiyor.. Beklettiğiniz şekerli meyve suları da tahammür eder.. Paketli meyve suyu içecekleri de çok güvenilir değil.. Boza ve türevlerini de çok bekletirseniz, yine alkolleşme başlar..
Uyuşturuyla büyük mücadele..
Bu konuda devletin yapacakları da var, bizim yapacaklarımızın da. Bütün STK’lar, bünyelerinde Yeşilay’la işbirliği komiteleri kurmalı bana kalırsa, bütün okullarda örgütlenmeliyiz.. Bu konuda Sayın Valimiz Gökmen Çiçek önemli bir çalışmanın altına imzasını attı, mücadele azmi meyvelerini vermeye başladı.Kayseri'ye  muhteşem bir rehabilitasyon merkezi kazandırıyor..Yerel yönetimlerin de,  merkezi hükümetin de, STK’ların da yapacakları çok iş var. Muhtarlıklar da ve tabii Emniyetin de. Bu şehrin daha sıkı denetlenmesi gerek..
Buralarda bir de enfiye çekiyorlar. “Ot” yani.. Adım adım uyuşturucu cehennemine doğru, köşe başlarını tutuyor şeytanın askerleri.. Bir de “Maraş otu” denilen bir ot var. İnsanlar arasında yaygın olarak kullanılıyor?  Bu Maraş otunu bizati ben, Erciyes Üniversitesi laboratuarlarında analiz ettirmiş,çıkan sonucun  ise ‘yasal uyuşturucu’ olduğunu bir gazeteci olarak haber yapmış ve  kamuoyuna duyurmuştum .Geçlerimizin uyuşturucuya  bulaştırılması ” için tezgahın alt yapısı böyle kuruluyor..
Uyuşturucuyla mücadelede,Kahramanmaraş Valimizin de  önemli çalışmalar yapmasını bekliyoruz...