Başkan Görgel: “Hemşehrilerimizle Daima İç İçeyiz” Başkan Görgel: “Hemşehrilerimizle Daima İç İçeyiz”
CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, "Bu parti madden ve manen örgütlerinin arkasında durması gerekiyor. Bundan sonraki süreç CHP'nin yeniden yapılanma sürecidir. CHP'nin bir evladı olarak önce fedakarlıksa, fedakarlık dedik. 'Sorumluluk sende' dediler. Sorumluluk üstlendik. Bundan sonraki süreçte var gücümüzle çalışacağız." dedi.
Özel, CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
6 Şubat depremlerinin ardından kente birçok kez geldiğini anımsatan Özel, deprem bölgesinde yıkılan parti binalarını görünce hüzünlendiğini dile getirdi.
Kahramanmaraş'ın sosyal alanda hayata kaldırılmasının gerektiğini ifade eden Özel, bunun için partisine büyük bir sorumluluk düştüğünü belirtti.
Genel başkan olması halinde yapmayı planladığı vaatlerini anlatan Özel, bu anlamda özgüvenli olduklarını kaydetti.
"CHP'nin delegelerine asker diyorlar ya bundan büyük hakaret olmaz." diyen Özel, "Doğruluk payı şu, askerdir. CHP'nin bütün delegeleri Mustafa Kemal'in askerleridir. O yüzden şah damarında parti ve Atatürk atan delege ne yapması gerekiyorsa onu yapar seçimde. Gidip kulağından üfleneni değil, kulağından duyduğunu yapar." diye konuştu.
Partisinin yeniden yapılanma sürecine girdiğini belirten Özel, şöyle devam etti:
"Kimseyi rencide etmek, küçük düşürmek ve tartışmaya açmak niyetinde değiliz. Hele hele genel başkanımızı incitmek aklımızın ucundan geçmez. Biz genel başkanımızı seviyoruz, hepimiz seviyoruz ama partimizi ve ülkemizi her şeyden çok seviyoruz. Bu partinin madden ve manen örgütlerini asla yalnız ve zayıf bırakmaya hakkı yok. Bu parti madden ve manen örgütlerinin arkasında durması gerekiyor. Bundan sonraki süreç CHP'nin yeniden yapılanma sürecidir. CHP'nin bir evladı olarak önce fedakarlıksa, fedakarlık dedik. 'Sorumluluk sende' dediler. Sorumluluk üstlendik. Bundan sonraki süreçte var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte çalışacağız. Bu partiyi ve örgütü ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız. 4 Kasım'a gittik, kongreyi yaptık. Şundan emin olun, o kongre salonundan kendi adıma bir tek kırgınlık ve küskünlük çıkarmam. Kaybettik, partinin neferi ve evladıyız hep beraber çalışırız. Kazanacağımız görünüyor ama çalışırız. Kimseyi kaybetmeyiz. Salona 46 il başkanıyla girerim 81 il başkanıyla çıkarım. Bu partiyi 1970'lerde yaşadığı büyük şahlanışı önümüzdeki bir dönem seçim içinde yaşayıp, önümüzdeki 10 yılı CHP'nin, önümüzdeki 100 yılı da gerçekten Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş değer ve amaçlarına uygun bir yüzyıla çevirmek hepimizin elinde. Ben bunu başaracağımıza inanıyorum."
Özel, bundan sonraki sürecin partisi açısından olumlu ve heyecan verici bir sürece dönüştüğünü gördüğünü söyledi.
Editör: Haber Editörü