Başkan Okay, Belediye Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi Başkan Okay, Belediye Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi
Ziyarette, Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen’e Kahramanmaraş Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Şahin de eşlik etti.
KSÜ Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı, Prof. Dr. Nuri Kahveci ve Prof. Dr. Orhan Doğan ile Genel Sekreter Ali Rıza Bekler de yer aldı.
Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen, “6 Şubat depremlerinin ardından kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle birçok toplantı yaptık. Bugün de üniversitemizin ev sahipliğinde oldukça verimli geçen koordinasyon toplantısını gerçekleştirdik.
Bizleri burada ağırlayan Rektörümüze misafirperverliği için teşekkür ederiz.” dedi.
KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım “Depremin ardından tüm kamu kurum kuruluşlarının bölgeye yönelik çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Bu manada üniversitemizde İçişleri Bakanlığının ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının koordinasyon toplantısı yapıldı.
Şehrimizin ve bölgenin bir an evvel eski günlerine dönmesi adına yapılan tüm çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz. Sayın Bakan Yardımcımız Vedat Gürgen’e nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz.” dedi.
Ziyarette, Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım, Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen’e Kahramanmaraş’ın el işi örneklerini temsil eden hediyeler takdim etti.
Editör: Atilla Şakacı