Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şiir ve edebiyatın başkentinde kültür sanat etkinliklerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Kütüphane Söyleşileri programı çerçevesinde; Tarihçi – Yazar Mirsad Fırtına, Eğitimci – Yazar Alparslan Yurtsever, Araştırmacı – Yazar Hatice Güzel, Yazar Yaşar Bayraktar, Şair – Yazar Mustafa Köneçoğlu ve Eğitimci – Yazar Kadriye Kırdök, halk kütüphanelerinde okurlarla bir araya geldi.

“Hedefimiz Afetlere Dirençli, Daha Yaşanabilir Onikişubat” “Hedefimiz Afetlere Dirençli, Daha Yaşanabilir Onikişubat”

Edebiyatseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği söyleşilerde; Mirsad Fırtına, ‘Geçmişten Günümüze Maraş Deprem Tarihi’, Alparslan Yurtsever, ‘Hayat Okulunda ve Okul Hayatında Başarının Yolu’, Hatice Güzel, ‘Ciğerimin Sızısı Otizm ve Özel Gereksinimli Çocuklarımız’, Yaşar Bayraktar, ‘Çocuk ve Kitap’, Mustafa Köneçoğlu, ‘Sanat ve Hayat’ ve Kadriye Kırdök, ‘Bu Yüzyılda Genç Olmak’ konusunu ele aldı. Söyleşilerin çok verimli geçtiğini ve kişisel gelişimlerine önemli katkı sağladığını belirten edebiyatseverler, Büyükşehir Belediyesi ile şair ve yazarlara teşekkür etti.

1 Aralık Cuma gününe kadar devam edecek Kütüphane Söyleşileri etkinlik takvimine https://kahramanmaras.bel.tr/duyuru/2023/11/17/kutuphane-soylesileri-etkinlik-takvimi  internet adresinden ulaşılabiliyor.

Editör: Atilla Şakacı