Kamu tasarrufu inşaat sektöründeki büyümeyi sınırlandıracak Kamu tasarrufu inşaat sektöründeki büyümeyi sınırlandıracak
Emeklilikte Adalet Derneği (EMADDER) üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a, 8 Eylül 1999’dan sonraki sigorta girişi olanların emekli olma süreçlerinde yaşadıkları mağduriyetleri içeren bir dosya sundu. Bu gruptakiler, sadece 1 gün ya da 1-2 yıl farkla 17 yıl geç emekli olmayı adaletsizlik olarak nitelendiriyor ve “2000’lere Adalet” sloganıyla taleplerini iletiyor.
EMADDER, bu talepleri iletmek ve mağduriyeti anlatmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak İzmir İktisat Kongresi Binası’nda toplanan EMADDER üyeleri, Bakan Işıkhan’a bu dosyayı teslim etti. Bakan Işıkhan da, 2000 sonrası sigortalı olup kademeli emeklilik talebinde bulunanlarla ilgili çalışma yapıldığını aktardı.
EMADDER’in Bakan Işıkhan ile gerçekleştirdiği bu görüşmeyi sağlayan isimler ise AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı ile İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı oldu. EMADDER, bu ziyaret sonrasında sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı ve taleplerini ilettikleri için Bakan Işıkhan’a teşekkürlerini iletti. Aynı zamanda, Cumhurbaşkanı’nın mağduriyetleri çözeceğine dair sözlerinin kendilerine büyük umut verdiğini ifade etti. EMADDER, bu dosya ile ilgili gelecekte atılacak adımları beklemekte ve umutla takip etmektedir.
Editör: Haber Editörü