3DEXPERIENCE gelişmiş 3D tasarım ve mühendislik araçlarını kapsamlı bir PLM araçları paketi ile entegre eden bir PLM yazılımıdır.

3DEXPERIENCE Catia'nın Faydaları

●     Kolaylaştırılmış ürün geliştirme süreci

PLM ve 3DEXPERIENCE Catia, ürün geliştirme ekiplerinin iş birliği yapması, verileri yönetmesi ve ürün geliştirme sürecini kolaylaştırmak için merkezî bir platform sağlar. Bu da pazara sunma süresinin kısalması, maliyetlerin düşmesi ve ürün kalitesinin artmasıyla sonuçlanır.

●     Geliştirilmiş iş birliği ve iletişim

Yazılımın iş birliği araçları, ürün geliştirme ekiplerinin konumdan bağımsız olarak gerçek zamanlı olarak birlikte çalışmasına ve tek bir platform üzerinden etkili bir şekilde iletişim kurmasına olanak tanır. Bu da ürün geliştirme sürecinin genel verimliliğini artırıyor.

●     Geliştirilmiş ürün kalitesi ve inovasyon

PLM ve 3DEXPERIENCE Catia, ürün tasarımı ve mühendisliği için gelişmiş araçlar sağlayarak şirketlerin daha iyi ürünleri daha hızlı ve daha verimli bir şekilde oluşturmasına olanak tanır. Yazılım aynı zamanda ürün geliştirme ekiplerinin yeni fikirleri hızla test etmesini ve doğrulamasını sağlayarak inovasyonu destekler.

●     Kapsamlı veri yönetimi

PLM ve 3DEXPERIENCE Catia, tasarım verileri, mühendislik verileri ve üretim verileri dahil olmak üzere ürünle ilgili tüm veriler için merkezi bir havuz sağlar. Bu sayede güncel bilgilere kolay erişim ve daha iyi karar verme imkânı sağlanır.

3DEXPERIENCE Catia'nın Temel Özellikleri

●     Gelişmiş 3D tasarım ve mühendislik araçları

3DEXPERIENCE Catia, bilgisayar destekli tasarım (CAD), bilgisayar destekli mühendislik (CAE) ve bilgisayar destekli üretim (CAM) dâhil olmak üzere gelişmiş 3D tasarım ve mühendislik araçları sunar. Bu araçlar, ürün geliştirme ekiplerinin tasarımları hızla oluşturmasına, test etmesine ve doğrulamasına olanak tanır.

●     İşbirliği ve iletişim araçları

Yazılım, ürün geliştirme ekiplerinin birlikte etkili ve verimli bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan proje yönetimi, belge yönetimi ve ekip iş birliği gibi iş birliği ve iletişim araçlarını içerir.

●     Kapsamlı PLM araçları

3DEXPERIENCE Catia, ürün veri yönetimi, yaşam döngüsü yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi dâhil olmak üzere kapsamlı bir PLM araçları paketi sunar. Bu araçlar, şirketlerin tasarım ve geliştirmeden üretim ve bakıma kadar bir ürünün tüm yaşam döngüsünü yönetmesine olanak tanır.

●     Gelişmiş simülasyon ve analiz araçları

Yazılım, ürün geliştirme ekiplerinin tasarımları hızla test etmesine ve doğrulamasına olanak tanıyan sonlu elemanlar analizi (FEA) ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) gibi gelişmiş simülasyon ve analiz araçları içerir.

Sosyal medyada deprem paylaşımı yapan 43 kişi tutuklandı Sosyal medyada deprem paylaşımı yapan 43 kişi tutuklandı

Yazılımın gelişmiş 3D tasarım ve mühendislik araçları, kapsamlı PLM araçları ve işbirliği ve iletişim araçları, pazara sunma süresinin kısalmasını, maliyetlerin düşmesini, ürün kalitesinin artmasını ve inovasyonun gelişmesini sağlar.

Cadem Digital ve 3DEXPERIENCE CATIA'nın Gücü

Günümüzün rekabetçi iş ortamında, şirketlerin rekabetçi ve başarılı kalabilmeleri için eğrinin bir adım önünde olmaları gerekiyor. Bu, ürünleri daha verimli ve etkili bir şekilde tasarlamak, geliştirmek ve üretmek için en son teknolojinin ve yenilikçi çözümlerin kullanılmasını gerektirir. https://cademdigital.com.tr/, şirketlerin bu hedeflere ulaşmalarına yardımcı olan bir dijital çözümler sağlayıcısıdır.

Cadem Digital'in sunduğu anahtar çözümlerden biri de 3DEXPERIENCE CATIA. CATIA, havacılık, otomotiv, tüketim malları ve gemi yapımı gibi çeşitli sektörlerde yaygın olarak kullanılan lider bir bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılım çözümüdür.

Cadem Digital'in 3DEXPERIENCE CATIA'daki uzmanlığı, şirketlerin tasarım ve geliştirme süreçlerini iyileştirmek için bu teknolojinin gücünden tam olarak yararlanmalarına olanak tanır.

Cadem Digital'in yardımıyla şirketler karmaşık 3B modeller oluşturabilir, gerçek dünya senaryolarını simüle edebilir, tasarımları analiz edip optimize edebilir ve ürün geliştirme süreçlerini kolaylaştırabilir. Bu, şirketlerin maliyetleri düşürmesine, ürün kalitesini iyileştirmesine ve inovasyonu artırmasına yardımcı olur.

Sonuç olarak, www.cademdigital.com.tr web sitesinde de yer aldığı üzere, 3DEXPERIENCE CATIA'daki uzmanlığı, şirketlere tasarım ve geliştirme süreçlerini optimize etmek, ürün kalitesini iyileştirmek ve yeniliği desteklemek için ihtiyaç duydukları araçları sağlıyor.