İyi parti Kahramanmaraş il başkanı avukat Ahmet Çabukel, ülke ve şehir gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Çok şahane bir sistem kuracağız”

Ülkenin kalkınabilmesi için yeni bir sistemin getirilmesi gerektiğini savunan Çabukel, “İyi partinin 4. Yıl kuruluş etkinliklerine gittik iyi partinin 4.yılını kutladık. Hep beraber Genel başkanımız Meral Akşener, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, il başkanlarımız hep beraber mükemmel bir görsel şölen gerçekleştirdik. Yağmura rağmen inanılmaz bir kalabalık vatandaş grubumuz vardı. Biz iyi parti olarak kuruluşumuzun 4.yılını tamamladık, kurumsallaşma adına da büyük adımlar atmaya devam ediyoruz. İYİ parti olarak biz devletin, sistemin, bürokrasinin mevcut TBMM’nin, yargının tamamının içinde olabileceği ve sistemi hiç kimsenin bozamayacağı bir hale getireceğiz. Bunu bir sistemin çarkı gibi düşünün, bu çarkı hep beraber çalıştıracağız ve çalıştırmaya da devam edeceğiz. Eskiden karar alması çok uzun sürerdi, günümüzde kararlar hızlı alınıyor ama bu kararlar ülkemize zarar verme boyutuna kadar ulaştı. Biz bu ikisinin arasında denetlenebilir çok şahane bir sistem kuracağız.”diye konuştu.

“Vatandaşların isteklerini dile getiriyoruz”

Pandemi sürecinde hep sahada olduklarına dikkat çeken başkan Çabukel şunları söyledi;

“Biz iyi parti olarak hep sahadayız, 2020 yılı ocak ayından itibaren genel başkanımızla birlikte esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Bu tarihten itibaren Kahramanmaraş esnafımızı adım adım gezmeye başladık. Bunda aile ayrımı yapmadık, vatandaş ayrımı yapmadık, bölge ayrımı yapmadık, STK ayrımı yapmadık, herkese ulaşmaya çalıştık ve devam ediyoruz. Her geçen gün güçleniyoruz. Her geçen gün yenileniyoruz. Elbette hatalarımız ve yanlışlarımız olabiliyor, elbette aksaklıklarımız olabiliyor fakat o aksaklıklardan o hatalardan ders çıkarıyoruz. Geçmişteki olanlardan bugün yaşananlardan ders çıkarıyoruz, projeler üretiyoruz, kendimizi anlatıyoruz veya vatandaşın kendisini anlatmasına izin veriyoruz, onlara aracı oluyoruz. Amacımız insanlığımızın sıkıntılarının dertlerinin giderilmesi biz Kahramanmaraş’ta birçok bölgeye her kesimin bizi daveti üzerine gittik, gittiğimiz yerlerde vatandaşın taleplerini biz dile getirdik. Önce vatandaşımız dile getirdi sonrasında bakın böyle talepleri var, duydunuz diyerek biz dile getirdik. Bizim kendi kafamızdan uydurduğumuz bir şey değil! Yalanlarla dolanlarla işimiz yok. Bizim siyaset anlayışımız bu yok. Bizim siyaset anlayışımızda önce vatandaş konuşur. Vatandaşın cesaretlenmesi konuşması çok kıymetlidir bizim için. Onları konuşturuyoruz, dertlerini anlatıyorlar bizde onlara aracı oluyoruz.”

“Ekonomi iyi değil, derhal seçime gidilmeli”

Çabukel, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ülke ekonomik olarak uzun zamandır yönetilemiyor. İyice içinden çıkılmaz bir hal aldı ekonomide ne yapmaya çalışsallarda TL’nin değer kaybetmesini durduramıyorlar. Şuan dünyada Türk lirasının başka bir ülke parasında değer kazandığı bir ülke yok, maalesef üzülerek söylüyorum. Bizim isteğimiz talebimiz şudur. İnsanların düştükleri bu zor durumdan kurtarmak için onların rahat nefes almaları için çok çalışmaları gerekir ve bizi de dinlemeleri gerekir.

Ülkemiz maalesef kalkınamaz durumda sadece zengin inanılmaz zengin oluyor, fakirde fakirleşmeye devam ediyor. Bugün bir işçinin bir gazetecinin bir emekçinin, memurun bir doktorun ev alması neredeyse hayal oldu. Türkiye ekonomik olarak bir buhran içerisinde Türk lirası erimeye devam ediyor. Bunu bir an önce durdurmamız gerekir. Biran önce seçime gidilmesi gerekir, erken seçim olması gerekir ve güven ortamının tekrar sağlanması gerekir ve demokratik ortamda seçime gidilmesi gerekir. Bu anlamda ak partiye büyük işler düşüyor. Hiçbir sansasyona yer vermeden hiçbir oluşuma kavgaya yer vermeden güzel bir seçim ortamı hazırlaması gerekiyor. Bizim şuan asgari ücret talebimiz 1 yıl önce söylediğimiz 3800 TL civarı olması talebiydi fakat bugün 4500 TL asgari ücreti asgari ücretli vatandaşı eski haline getirir. Bakın kurtarır demiyorum. Eski haline getirir. Şuan yapacakları 4500 TL yakın rakam sadece Türk lirasına karşı değer kaybetmiş olan asgari ücreti enflasyon oranlarını da göz alındığında dengelemektir.”