Şiir ve edebiyatın başkentinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri, 5’inci gününde de birbirinden değerli etkinliklerle devam etti. Şehir merkezi ve ilçelerdeki çeşitli okullardan gelen öğrencilerin katılımıyla ‘Bozkırın Bilge Sesi: Cengiz Aytmatov’ konulu panel düzenlendi.

Başkan Adayı Toptaş: “Hemşehrilerimizin Güvenine Layık Olmak İçin Var Gücümüzle Çalışacağız” Başkan Adayı Toptaş: “Hemşehrilerimizin Güvenine Layık Olmak İçin Var Gücümüzle Çalışacağız”

Öğrenciler, Türk edebiyatının önemli isimlerinden Cengiz Aytmatov’un; hayatı, fikir dünyası ve Türk Edebiyatı’na kazandırdıkları gibi pek çok konuyu farklı perspektiften ele aldı. Aynı gün gerçekleştirilen diğer bir etkinlikte ise, Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Kahramanmaraş Akademi konuşuldu. Edebiyat şöleninin yaşandığı paneller, edebiyatseverlerin de büyük beğenisini kazandı. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, 4. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri’nin 10 Aralık Pazar gününe kadar devam edeceği ve programlara tüm edebiyatseverlerin davetli olduğu belirtildi.

Kahramanmaraş Akademi (3)-1

Editör: Atilla Şakacı