Burunda yer alan kıkırdak ve kemik dokunun yeniden şekillendirilmesiyle farklı bir görünüm elde edilen bir estetik operasyonu olarak bilinir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun yüzün en çok dikkat çeken organlarından biridir. Yüzün tam ortasında yer almaktadır. Yüzün ortalama üçte birini oluşturmaktadır. Estetik açıdan ve fonksiyonları açısından oldukça önemli bir organdır. Güzel bir şekli olduğu zaman ne kadar olumlu sonuçlarını getirse de kötü ve bozuk görünüme sahipken olumsuz tepkilere yol açabilmektedir. Bu anlamda estetik kaygısı yaşayan kişiler burun estetiği olmaktadır. Burun estetiği kişinin kendini beğenebilmesi adına özgüveni artırmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği çok çeşitli yöntemler ile yapılabilmektedir. Her doktorun yapmış olduğu farklı yöntemler vardır. Ancak genel anlamda açık teknik ve kapalı teknik tercih edilmektedir. Bu iki teknik tamamen kişiden kişiye değişebilir özellikler sonucunda doktor tarafından uygulanır. Doktorlar hangi teknik o kişinin cildine uygunsa o tekneyi uygular. 

Farklı yöntemleri olduğu için burun estetiği fiyatları da birbirinden farklı olarak söylenebilir. Bu anlamda kişiler tam olarak bir fiyat alabilmek için mutlaka doktor ile detaylı bir görüşme yapmalıdır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği herkese uygulanabilecek bir estetik ameliyatı değildir. 18 yaşından büyük olan kişilere uygulanmaktadır. Genel anlamda burun estetiği uygulaması gereken kişiler ve uygunlukları şu şekilde sıralanabilir; 

• Burnun genel yüz yapısına göre küçük ya da büyük olması,

• Burnunu kemerli bir yapıya sahip olması,

• Burnun eğri ya da çöküntü olması,

• Burun ucunun deforme olması,

• Bunun içerisinde et bulunması,

• Burnun uç kısmına düşük olması gibi sebepler sonucunda burun estetiği yaptırılabilir.

Burun Estetik Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği öncesinde kişinin dengeli bir beslenme programını uygulaması gerekmektedir. Sindirimi kolay olan doğal lifli besinler tercih edilmelidir. Estetik öncesinde bol sutüketmek gerekir. Ameliyattan önce alkol, aşırı şekerli karbonhidratlar, rafine edilmiş gıdalar ve kafein içeceklerden uzak durmak gerekir. 

Hazır satılan ya da konserve edilen besinlerden uzak durmak gerekir. Burun estetik öncesi doktor ile detaylı bir şekilde görüşerek nasıl bir burun istediği konusunda kişinin detaylandırması gerekir. Aynı zamanda burun estetiği fiyatları da mutlaka ameliyattan önce konuşulmalıdır. Kişiler doktorun indirmelerine yönelik olarak estetik ameliyatı tarihi alır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun ameliyatı ortalama 3- 4 saat süren bir ameliyattı. Bu nedenle ameliyat sonrasında geleli durumlara dikkat etmek gerek. Ameliyat sonrasında 4 saat hiçbir şey tüketilmemelidir. Sadece dudaklar ıslak bezle değerlendirilmelidir. Aynı zamanda burun estetiği ameliyatı sonrası 6- 7 gün boyunca burun içerisinde silikon yer alır. 

Ardından doktor çağırarak bu silikonları çıkarır. Ameliyatsonrasında kişiler mutlaka çift yastıkla ya da dik bir şekilde yatmalıdır. Ameliyattan 2- 3 gün sonra hafif sporlara başlanabilir. Ancak bir ay boyunca ağır spor yapılmamalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği son dönemlerde en sık tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Bu sebeple aslında hem kliniklerde hem de hastanelerde oldukça yaygındır. Bu nedenle burun estetiği fiyatları da çok sık bir şekilde değişebilmektedir. Doktor, hastane, kişinin burun yapısı ve kişi de kullanılacak olan teknikler estetik fiyatlarına oldukça değiştirmektedir. Bu anlamda kişiler mutlaka detaylı bir araştırma yapmalı ve ameliyat olmadan önce fiyat detaylarına doktoruyla konuşmalıdır.

https://www.ekremkeskin.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Beyin sağlığını korumak için... Beyin sağlığını korumak için...