SGK kapsamındaki yapılandırılan borçlar ile sigorta primi borçları için son güne girildi.  Bu yapılandırma, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olarak dikkat çekiyor.
31 Temmuz’a kadar uzatılan ilk ve ikinci taksit ödemeleri için süre, yapılandırma kapsamındaki borçların ve sigorta primlerinin ödenme tarihi olan 3 Ağustos olarak belirlendi.
Bugün saat 23:59’a kadar yapılandırılan borçların ve sigorta primi borçlarının tamamının ödenmesi gerekiyor. Vergi borçları için ise son ödeme günü yarın olarak belirlendi.
Yapılandırma Kanunu kapsamındaki vergi borçları için ödemelerin aksatılmaması önemli. İlk taksit ödeme süresinin uzatılması nedeniyle, birinci ve ikinci taksitlerin birlikte ödenmesi gerekiyor. Ayrıca, yapılandırmadan sağlanan ceza indiriminden yararlanmak için de zamanında ödeme şartı bulunuyor.
Motorlu taşıtlar ve gelir vergisi için de son ödeme günü yarın olarak belirlendi. Borçluların bu son tarihleri göz önünde bulundurarak ödemelerini zamanında yapmaları önem arz ediyor.