Türkiye’nin teknoloji odaklı; kültür, sanat, spor ve eğlence platformu Biletinial, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 7-12 yaş aralığındaki çocukları Anadolu ve Avrupa Yakası’nda iki ayrı salonda Kirpi Sonic 2 filminde ağırladı.

Türkiye genelinde 75 ilde ve KKTC’de 300’den fazla sinema, 2000’den fazla salon ve 220.000’den fazla koltuk kapasitesiyle hizmet sunan Biletinal, çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sinema hediye etti. Çocuklar, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasındaki iki sinamada vizyona giren Kirpi Sonic 2 özel gösteriminde eğlenceli dakikalar yaşadı. Biletinal, film sonrası çocuklara  23 Nisan Bayram coşkusununu aktarabilmeleri için defter ve boya hediye etti.

Eyyübiye’de çöp rezilliği Eyyübiye’de çöp rezilliği

Doyasıya eğlenmek her çocuğun hakkı

Her çocuğun 23 Nisan Bayram coşkusunu eşit şekilde yaşamasını önemsediklerini belirten Biletinial Türkiye Kurumsal Satış Direktörü Leyla Ünal, bu felsefeden hareketle Nisan ayı boyunca çocuklara özel bir dizi etkinliğe imza attıklarını kaydetti. Ünal “Kurulduğumuz günden bu yana çocuklara özel projeler gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz. Atatürk’ün bize emaneti olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak da her çocuğun hakkı diye düşünüyoruz. Bu minvalde 24 Nisan Pazar günü de İstanbul’d Kirpi Sonic 2 filmi için özel gösterim organize ettik. Amacımız çocuklara fırsat eşitliği sağlamaktı. Bu etkinlikte bizlere destek olan Cinetime ÖzdilekPark İstanbul ve Capitol Spectrum sinemalarına teşekkür ederiz. Önümüzdeki dönemde bu tür etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Biletinial’ın iş ortakları arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birimler (Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü konserleri), Türkiye Voleybol Federasyonu, özel tiyatrolar, şehir tiyatroları, spor kulüpleri, performans sahneleri, tema parklar ve eğlence parklarının da bulunduğunu belirten Ünal, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. İş ortaklarımızla birlikte 23 Nisan’da bayram çocukusunu çocuklarımızın doya doya yaşaması için, Nisan ayı progmamımaza pek çok çocuk oyunu ve filmi ekledik” dedi.