Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Bertiz Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen ‘Deprem Şehitlerini Anma ve Hatim Gecesi’ programına katıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda, asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar dualarla yâd edildi.

3 günde 5 ili ziyaret edecek 3 günde 5 ili ziyaret edecek

Programda konuşan Başkan Hayrettin Güngör, “Öncelikle bu programda emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz. 6 Şubat; acılarımızın zirve yaptığı, devletimizin ve milletimizin kenetlendiği, dayanışma içerisinde olduğu bir gündü. Depremin ilk anından itibaren tüm imkân ve kabiliyetimizle hemşehrilerimizin yanında olmaya, yaralarını sarmaya gayret gösterdik. Hepimiz kardeşlerimizi, komşularımızı, yakınlarımızı kaybettik. Herkesin ayrı hikâyesi, ayrı acısı var.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız o zorlu süreçte yanımızda oldu. Asrın felaketinde hayatını kaybeden kardeşlerimize bir kez daha rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Böyle acıları bir daha yaşamamak için yeni Kahramanmaraş’ı çok daha güçlü ve dayanıklı bir şekilde imar ve inşa ediyoruz” cümlelerini kullandı.

Editör: Haber Editörü