Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Kahramanmaraş Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen 5. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Necati Kahveci güven tazeledi.

Yerel yönetim çalışanlarının haklarını en etkin şekilde savunmayı amaçlayan Memur-Sen Konfederasyonu’nun sendikalarından olan Bem-bir-Sen’in Kahramanmaraş Şubesinde 2007 yılından bu yana başkanlık görevini sürdüren Necati Kahveci tek aday olarak girdiği seçimli genel kurulda güven tazeledi. 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı; Yoklama, divan teşekkülünün oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, protokol konuşmaları, faaliyet raporunun okunması ve raporların ibra edilmesi, zorunlu organların seçiminin ardından oy kullanımı ile son buldu. Genel Kurul Toplantısına; Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünsal, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Tekinşen, Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şubesi Başkanı Abdülaziz Aydın ve Sendika üyeleri katıldı.

 Kürsüye gelen BEM-BİR-SEN Kahramanmaraş Şube Başkanı Necati Kahveci de bir konuşma yaptı. Kamu sendikaları arasında ilk sıralarda yer almaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Başkan Kahveci: “Kurulduğumuz günden bu yana çalışanlarının hak ve kazanımları için mücadele eden, bu mücadele de hak ve hukuktan asla taviz vermeyen onurlu, karşılıklı anlayış, ortak akıl ve paylaşımcı bir çizgide devam eden çalışmalarımızın sonucunda Türkiye genelinde en büyük kamu sendikaları arasında ilk sırada yer almaktan mutluluk duymaktayız.

Bizler kamu çalışanlarının haklarını korumak için mücadele eden paylaşımcı, girişimci bir sendika olduğumuzu her defasında dile getiriyoruz.

 1994 yılından bu yana üye çalışmalarımız devam etmektedir. 2010 yılında üye sayımız 426 iken şu anda üye sayımız 1256 olmuştur. Ekibimizle birlikte her geçen gün üye sayımızı arttırmak için çalışmalarımız devam etmektedir.

 Biz BEM- BİR-SEN olarak kurumlarımızda daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak ve çalışan arkadaşlarımızın haklarını aramak için varız. Biz, Türkiye’nin yetiştirdiği ender edebiyatçılardan kurucumuz merhum Mehmet Akif İnan hocamızın “güçlünün yanında değil, haklının yanında olun, zalimin yanında değil, mazlumun yanında olun!” sözünü kendimize ilke edindik. Ülkenin kalkınması ve daha ileriye gitmesi için kamu çalışanları olarak üzerimize düşen her türlü vazifeye hazırız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından BEM-BİR-SEN Kahramanmaraş Şubesinin çalışmaları sinevizyon eşliğinde katılımcılara izletildi. Oylama sonucu seçimde tek aday olan Necati Kahveci güven tazeledi.

Kahramanmaraş'ta 25 yıl önce kaybolan baba ve kızının öldürülüp gömüldüğü iddiasıyla ilgili 3 sanığa dava Kahramanmaraş'ta 25 yıl önce kaybolan baba ve kızının öldürülüp gömüldüğü iddiasıyla ilgili 3 sanığa dava

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu

 Necati Kahveci –Şube Başkanı,Mehmet Gül- Şube Başkan Yrd, Abdurrahman İslamoğlu- Şube Başkan Yrd, Fatih Düşünceli- Şube Başkan Yrd, Yaşar Kaymak- Şube Başkan Yrd.

 Denetim Kurulu

Gökhan Gönen, Numan Koca,Adem KARADEPE

 Disiplin Kurulu

Ferhat Meşe, Furkan Aydın, Bünyamin Çotu

Üst Kurul Delegeleri

 Necati Kahveci, Eyüp Özdemir, Telat Özdemir, Ahmet Cemil Kutlu, Cengiz Berberoğlu, Yusuf Harmanda