Bayramlaşma töreni, KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanında gerçekleştirildi. Tören, Rektör Danışmanı ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Arif Yücel tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur’an tilavetinin akabinde Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, bayramlaşma töreni münasebetiyle gerçekleştirdiği konuşmada KSÜ ailesinin Kurban Bayramını tebrik ederek bayramın başta üniversitemiz olmak üzere şehrimize, milletimize ve tüm İslam âlemine sağlık, huzur ve başarı getirmesi temennisinde bulundu.

Konuşmasında ülkemizin güvenliği için fedayı can eyleyen aziz şehitlerimize rahmet, aileleri ve milletimize başsağlığı dileyen Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, “Bugün Göksun ilçemizde bir şehidimizi toprağa vereceğiz ve ebediyete uğurlayacağız. Cümleten başımız sağ olsun. O kahramanların sayesinde bizler burada rahat hareket edebiliyor, vatanımızda güvenli bir şekilde yaşayabiliyoruz. Onlara sonsuz minnettarız.” dedi.

Göreve geldikleri günden bugüne üniversitemizde gerek akademik anlamda gerek fiziki anlamda önemli hizmetleri ifa ettiklerinin altını çizen Rektör Can, KSÜ ailesinin her geçen daha da büyüdüğüne işaret ederek “Bizler de KSÜ Ailesi olarak daha fazla çalışmalı, sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirerek, bu aileye layık mensuplar olmalıyız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan’ın İlk Günü Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan’ın İlk Günü Kahramanmaraş’ta

Tercih döneminin yaklaştığına da dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, “Üniversitemizi her alanda tanıtmanın gayreti içindeyiz. Üniversitemizin başarılarını, üniversitemizdeki gelişmeleri herkesle paylaşmalıyız. Bunun için her personelimizin özveri ile gayret ettiğine inanıyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın konuşmasının ardından bayramlaşma merasimine geçilirken merasime katılanlara bayram ikramlarında bulunuldu.