Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği bayram ikramiyeler Nisan ayının son haftasında hesaplara yatması beklenirken, rakam da belli oluyor. Yıl sonu enflasyonu baz alınarak bayram ikramiyesinin bu yıl, 1.500 TL'ye çıkması tahmin ediliyor.

Bayram ikramiyesi için geri sayım başladı. Nisan ayının son haftasında yatacak olan ikramiye için milyonlarca emekli, şehit yakını, gazi, dul ve yetimler, iş göremezlik geliri alanlar merakla bekliyor. 

SON DAKİKA | BAYRAM İKRAMİYESİ 1500 TL OLUR MU?

Yılsonunda yüzde 36.08 olarak açıklanan enflasyon oranının ikramiyeye yansıması durumunda 1.100 lira olan tutar yaklaşık 1.500 TL'ye çıkabilecek.

YENİ EMEKLİ DE ALACAK

Sabah Gazetesinde yer alan hbaere göre; Ramazan ayının gelmesiyle beraber gözler bayram ikramiyesine çevrildi. Hükümet 2018'den bu yana bayram ikramiyelerini aralıksız yatırıyor. Ramazan Bayramı bu yıl 2 Mayıs'ta başlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bu yıl da Ramazan Bayramı öncesi ikramiye ödemeleri için çalışmaya başladı. Asgari ücret, emekli aylıklarındaki yükselişin ardından ikramiyelerde bu yıl da artışa gidilmesi öngörülüyor. En düşük emekli aylığı da 1.500 liradan 2.500 TL'ye çıkarılacak. Bayram ikramiyesi için yılsonu enflasyon oranının dikkate alınabileceği beklentisi hâkim. Ancak nihai kararın Kabine Toplantısı'nda verilmesi bekleniyor. Bu ayın sonuna kadar emekli dilekçesi verenler de ilk defa bayram ikramiyesi alacak. Yeni emeklinin ikramiyesi ilk maaşıyla yatacak.

KİMLER EMEKLİ İKRAMİYESİ ALABİLİYOR?

Emekli ikramiyesini, SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını, gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, terörden zarar görüp aylık bağlanan siviller ile bunlardan yaşamını kaybedenlerin hak sahipleri alabiliyor. Vefat eden sigortalıdan aylık alan hak sahiplerine hisseleri oranında ödeme yapılıyor.

Kahramanmaraş’ta salatalık hasadı başladı! Kahramanmaraş’ta salatalık hasadı başladı!