Elbistan Belediyesi’nden sosyal konut kurası açıklaması Elbistan Belediyesi’nden sosyal konut kurası açıklaması
93 Mahallenin tamamına ulaşacaklarını belirten Başkan Mehmet Gürbüz, “Dar gelirli ailelerimizin gönüllerine dokunmak istiyoruz” dedi.
Elbistan Belediyesi Can Kulağı Koordinasyon Merkezi’nce hazırlanan yaklaşık 10 bin gıda kolisi, önceden belirlenen dar gelirli ailelere ulaştırılmak üzere hazırlandı.
Dağıtım öncesi incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz yaptığı değerlendirmede, “Ramazana hazırız. Can Kulağı Koordinasyon Merkezi’mizde hummalı bir çalışma yapılıyor. Gıda kolilerimiz ramazan için hazırlandı. Bu ramazanda 93 mahallemizin tamamına ulaşıp, dar gelirli hemşerilerimizin gönüllerine dokunacağız. Bu süre zarfında tüm talepleri karşılamaya çalışacağız. Yaklaşık 10 bin civarında gıda kolisi dağıtımımız olacak. Bunun önemli bir kısmını Can Kulağı Platformumuz karşılayacak. Kalan kısmını da diğer STK’larımız vatandaşlarımıza ulaştıracak.
Bunu bir yardım olarak görmemek lazım. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli hemşerilerimizle kurduğumuz bir gönül köprüsü olarak görmek lazım. Deprem, Elbistan’ımızda çok ciddi ekonomik sorunları da beraberinde getirdi. Biz de ekonomik zorluk yaşayan hemşerilerimizin bir nebze de olsa bütçelerine katkı sunmak ve iftar sofralarını şenlendirmek adına bu çalışmaları önemsiyoruz. İnşallah, ramazan ayını birlik, beraberlik ve dayanışma içinde tamamlayıp bayramımızı da aynı şekilde kutlarız” dedi.