Refah’tan Yeniden Refah’a uzanan 35 yıllık emanet sahibine teslim edildi Refah’tan Yeniden Refah’a uzanan 35 yıllık emanet sahibine teslim edildi
Güngör: "En Ucuz Su Fiyatını Biz Sunuyoruz"
Başkan Güngör, yaptığı açıklamada, "30 büyük şehir arasında bizim su fiyatımız 26. sırada. İzmir'de 33.13 su fiyatı, İstanbul 23.72. Bize sıkça yapılan eleştirilerden biri, 'Gaziantep bizden su alıyor, bizden daha ucuz su kullanıyor' şeklinde. Ancak bakın, orada su fiyatı 19.14. Yani biz, 30 büyük şehir arasında en uygun su fiyatını sunan şehiriz." şeklinde konuştu.
Altyapı Yatırımları ve Enerji Tasarrufu
Başkan Güngör, su fiyatlarını düşük tutmak için altyapı yatırımları, enerji maliyetlerinden tasarruf ve baraj projeleri gibi önlemleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Güngör, "Alt yapı yatırımlarıyla, enerji maliyetlerinden kurtarmayla, barajların yapılmasıyla sudaki maliyetimizi daha aşağı çekmiş olacağız. Hemşerilerimize daha da uygun su vermiş olacağız." dedi.
Güncel Su Fiyatları ve Gelecek Projeler
Başkan Güngör, şehirdeki su fiyatlarının düşük kalmasını sağlamak için yapılan çalışmaların devam edeceğini belirtti. Ayrıca, gelecek dönemde hayata geçirilecek projelerle su verimliliğini artırmayı ve halka daha uygun fiyatlarla su sunmayı hedeflediklerini vurguladı.
Editör: Atilla Şakacı