Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı ve etkinlikler, Abdülhamit Han Camii’nde milli mücadele kahramanları için yapılan hatim ve dualarla başladı. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen programda, milli mücadele kahramanları dualarla yâd edildi. Cuma Namazı sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve beraberindeki heyet, vatandaşlara etli pilav ikramında bulundu.
 
Ecdadımızı ve Şehitlerimizi Dualarla Yâd Ettik
Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü tebrik ederek milli mücadele kahramanlarına Allah’tan rahmet dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “6 Şubat depremlerinin üzerinden 1 yıl geçti. Tüm millet olarak çok zor günler geçirdik. Hamdolsun geldiğimiz noktada çok ciddi ilerleme kat ettik. Asrın felaketinin 1. yıl dönümünde Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 9 bin 289 konutumuzun kurasını çektik. Şimdi de 12 Şubat’ı karşılıyoruz. Bugün de milli mücadele kahramanlarımız için mevlid okundu.
Bu vesileyle tüm milli mücadele kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve depremde kaybettiğimiz canlarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz” diye konuştu.
 
Bağımsızlık Meşalesi Şehrimizde Yakıldı
Maraş’ın milli mücadelesinin tüm Anadolu’ya ve işgal altındaki mazlum milletlere ilham verdiğini vurgulayan Başkan Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş’ımızın kurtuluşu tüm Anadolu ve mazlum milletler için çok önemli. Ecdadımızın mücadelesi tüm Anadolu’ya ilham vermiş, bağımsızlık meşalesi şehrimizde yakılmıştır. Bizler de ecdadımızın bırakmış olduğu bu mirası yaşatarak gelecek nesillere aktarıyoruz” dedi.