Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 6 Şubat Pazartesi günü Pazarcık ve Elbistan ilçesinde meydana gelen ve bölgedeki şehirlerde de yıkıma neden olan depreme ve şehirde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Hayrettin Güngör yaptığı açıklamada, “7,7 şiddetinde ve merkez üssü Kahramanmaraş’ımızın Pazarcık ilçesi olan çok büyük bir depremle karşı karşıya kaldık. Tabi bu 7,7 şiddetindeki deprem ifade edildiği gibi son 100 yıl içerisinde görülmüş en büyük deprem. Akabinde de saat 13.30 civarında merkez üssü Elbistan olan 7,6 şiddetinde ikinci depremi yaşadık. Depremin ilk saatleriyle birlikte hem arama kurtarma hem de diğer faaliyetlerle ilgili çok üst düzeyde bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Sabah saatleri itibariyle de Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bakanlarımız burada oldular. Sayın İçişleri Bakanımızın koordinasyonunda devletimiz bütün imkân ve kabiliyetleriyle sahada. Arama kurtarma, lojistik ve diğer ihtiyaçlar için üst düzeyde bir çalışma gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Profesyonel Ekiplerimiz Sahada

Onikişubat Yaşam Merkezi'ndeki konteyner evlere 220 aile yerleştirildi! Onikişubat Yaşam Merkezi'ndeki konteyner evlere 220 aile yerleştirildi!

Başkan Hayrettin Güngör açıklamalarının devamında, “Burada ülkemizin her tarafından belediyelerimizin desteklerini gördük, bakanlıklarımız tüm imkan ve kabiliyetleriyle burada. Arama kurtarma ve diğer ihtiyaçlar için el birliğiyle çalışmaya devam ediyoruz. Şu an itibariyle sahada 2 binin üzerinde profesyonel kurtarma ekibimiz var. 15 bine yakın personelimiz de sahada aktif olarak çalışıyor” cümlelerini kullandı.