Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, gayrimenkul şirketlerine yeni destekler gelmesini, iktidarın yabancıya konut satana destek vereceğini açıklamasının ardından değerlendirmede bulundu.

AppsFlyer’ın son raporuna göre Apple ATT isteminin gösterildiği Türk tüketicilerin %40'ı izlenmeyi onayladı AppsFlyer’ın son raporuna göre Apple ATT isteminin gösterildiği Türk tüketicilerin %40'ı izlenmeyi onayladı

İktidar bizi borç ödetmek için çalıştırttırıyor’

Vatandaşın, iktidardan konut konusunda yaşanan kriz için bir çözüm beklediğini belirten Başkan Adem ; ‘Konut fiyatları ve kira bedelleri durmadan yükselirken, hükümetten vatandaşın konut krizine yönelik çözüm üretmek yerine gayrimenkul şirketlerine yeni destekler geldi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yabancıya konut satana devlet desteği verilecek. Kararla, gayrimenkul sektörü hizmet ihracatı kapsamına alındı ve gayrimenkulleri yurt dışında pazarlayan emlakçılara devlet desteği geldi. Fakat bu kararın mevcut şartlarda kirada kalan, ev almak için kredi kredi borcuna batmış vatandaşımıza bir faydası yok. Neden konut fiyatlarına hâla bir çözüm bulunmuyor. Öğrenci kardeşlerimiz, bir sene önce oturduğu evin kirası için bu sene 3 katını vermekte. Bununla birlikte artmaya devam eden faizlerde cabası. Çoğu asgari ücretle geçinen evde, bankadan alınma upuzun bir borç listesi vardır. Aylık aldıklarında o listeye bir çizik atarlar, o listeden bir aylık borç ödemesi eksildiğinde yüzleri güler. Bizi borç ödemek için çalıştıran iktidar, gayrimenkul şirketlerine yatırım yapmaya devam etsin. Halkın sesi yukardan duyulmuyor belliki.’ şeklinde konuştu.