Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sonucu hasar gören konut sahiplerine destek olmak amacıyla hane başı 10 bin TL destek ödemelerine başladı. Bakanlık, başvuruların e-devlet üzerinden alındığını ve onaylanan başvuruların banka hesaplarına nakit yardım olarak aktarıldığını duyurdu.

deprem desteği

Depremler sonucu birçok konutun zarar gördüğü Kahramanmaraş'ta mağduriyetleri gidermek için harekete geçen bakanlık, depremzedelerin yanında olduğunu belirtti ve hane başı 10 bin TL destek ödemesi yapacaklarını açıkladı. Bakanlık, destek ödemelerinin kesinleşmemiş hasar tespit verileri ve ikametgah durumuna göre yapıldığını belirtti. Ödemelerin e-devlet üzerinden başvuru yapan ve onaylanan vatandaşların banka hesaplarına yatırıldığı bilgisini paylaşan Bakanlık, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini ve ödemelerin önümüzdeki aylarda da süreceğini ifade etti.

Klima kullanırken bunlara dikkat edin Klima kullanırken bunlara dikkat edin

Bakanlık, destek ödemelerinin kesinleşmemiş hasar tespit verileri ve ikametgah durumuna göre yapıldığını belirtirken, başvuruların e-devlet üzerinden yapılmasını ve hesap bilgilerinin güncellenmesini talep etti.

Editör: Haber Editörü