Tatilin kaza bilançosunda son durum! Tatilin kaza bilançosunda son durum!
Bakan Özhaseki'den Açıklama
Bakan Özhaseki, deprem bölgesindeki il müdürleri ile bir araya gelerek "Yerinde Dönüşüm" projesinin ayrıntılarını değerlendirdi. Özhaseki, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Şubat depremlerinin ardından devlet, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların destek verdiğini belirtti ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini vurguladı.
Özhaseki şunları ifade etti: "Depremzede kardeşlerimiz için kaybedecek vaktimiz yok. 'Bugün günlerden pazar' demeden çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz."
Güvenli Konutlar İnşa Edilecek
Bakan Özhaseki, vatandaşların doğdukları yerlerden uzaklaşmadan yeni, sağlam, güvenli ve çevre dostu evlere kavuşmaları için çalıştıklarını söyledi. Özhaseki, hibe ve kredi miktarlarını artırarak vatandaşlara kolaylık sağladıklarını ve güvenli konutları en kısa sürede inşa ederek depremzedelere teslim edeceklerini belirtti.
Ayrıca, Türkiye'nin deprem ülkesi olduğunu ve bu nedenle sürekli olarak çalıştıklarını ifade eden Özhaseki, depreme dayanıklı konutların önemini vurguladı. Bilinen fay hatları ve deprem riskleri göz önüne alınarak çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.
Toplantıya Bakan Yardımcıları, Genel Müdürler ve deprem etkilenen illerin il müdürleri de katıldı.
Editör: Haber Editörü