Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor
Ankara’daki bir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrika, işçilerine Ramazan Bayramı için 1 maaş ikramiye ödeme kararı aldığını açıkladı. Fabrika sahibi, enflasyonun zorluklarını hissettiklerini belirterek, çalışanlarına destek olmak amacıyla bu adımı attıklarını duyurdu. İmzalanan sözleşmeyle resmiyet kazanan bu karar, diğer işverenlere de örnek olması temennisinde bulunuldu.
Ayrıca, patronlara Ramazan Bayramı için çağrı yapılarak, çalışanlara bayram harçlığı ve kıyafet çeki gibi yardımların yapılması istendi. Ekonomik zorluklarla başa çıkmakta zorlanan asgari ücretli çalışanlar için işverenlerden gelen bu destek müjdesi büyük sevinç yarattı.
Şimdilik büyük fabrikalarda ve yoğun çalışanı olan işyerlerinde başlayan bu uygulamanın Türkiye genelinde yaygınlaşması ve diğer işverenlerin de maddi durumlarına göre en azından yarım maaş ikramiye vermesi ya da gıda çeki dağıtması bekleniyor.