Bireylerin bilincinin yükselmesine katkı sağlamak, aynı bilinçteki kişileri bir araya getirerek maneviyatı güçlendirmek, kendimiz ve ilahi olanla evren arasında bağımızı derinleştirmek, bütüncül bir inziva deneyimi ile önce özün sonra doğa ve evreni paylaştığın diğer canlılarla bağ kurmak için düzenlenen Kozmik- Spiritual Festival, konuklarını davet ediyor. Bu sene 2-5 Mayıs tarihleri arasında Antik Likya’nın 23 şehrinden biri olan Adrasan’da ilk kez gerçekleşecek olan Kozmik - Spiritual Festival’i bir yanında Toroslar, diğer yanında ise masmavi Akdeniz manzarasıyla misafirlerini kucaklayacak.

DOLU DOLU BİR PROGRAMLA GERÇEKLEŞECEK FESTİVAL’DE

“Nefes” “Yoga” “Sesle Şifa” ve “Sufizm, Şamanizm atölye çalışmaları” ve “Spiritual dans” lar yer alacak.

Birlikte dünyanın dört bir yanında katıldıkları “şifa festivallerinden birini de Türkiye’de gerçekleştirmek için yola çıkan, iki arkadaş Nurcan ve Noha’nın düzenledikleri Kozmik Festivali, hakkındaki düşüncelerini şöyle paylaşıyorlar. “İçimizdeki koşulsuz, sınırsız aşk ve açık farkındalığı iliklerimize kadar hissedip, paylaşacağımız bu alana seni davet ediyoruz. Yaşamın kendisini ve evrendeki insanlık deneyimimizi kutlayacağımız bu 3 yoğun günde acıyı ve tatlıyı bir arada karşılayıp kabul etmeyi niyet ediyoruz. Bu buluşmayı bir festivalden öte güvenli bir buluşma olarak düşünebilirsin. Bunun bilincinde aramıza katılacağını ve bu alanı beraber koruyacağımıza inanıyoruz.  Farkındalıkla beslenen ve yeşeren topluluğumuza ruh-beden-zihin boyutlarında dönüşüm çalışmalarıyla katkıda bulunacak alanında uzman şifacılar, koçlar ve sanatçılar ile birebir çalışma imkanı da bulabileceksin.”

 Festival Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleşecek. Yoğun geçecek festival programında; alanında uzman kişilerin çalışmaları yer alacak. Neslihan Ünver ile nefes çalışması, Cenk Güçbilmez ile sesle şifa, Umut Fırat ile samanik yolculuk, Alper Akçay ile sufizime uzanan atölye ve spritüal danslar olacak. Birçok ülkede gerçekleştirdiği yoga çalışmalarıyla bilinen festivalin kurucusu Nurcan Ilgın, festival boyunca yoga dersleri verecek.

Üç gün sürecek festival, alanında uzman, yerel ve ulusal şifacılarında katılacağı, bir kamp alanında gerçekleşecek, kendiyle içsel bir yolculuğa çıkmak ve yeni ben ile buluşmak isteyenleri ağırlayacak.

 Ayrıca kristal, doğal taş, kıyafet ve benzeri satış yapan tezgâhlarında kurulu olacak etkinlik alanında, misafirler kendine yolculuk yapmanın keyfini yaşayacak. Festivalin son gününde ise isteğe bağlı rehberli Likya yürüyüşü, yamaç paraşütü, ATV, tekne gezintisi düzenlenecektir.

Kozmik Festivali için merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevapları için