Ankara’dan Kahramanmaraş’a gönül köprüsü kurdular. Sevgi Gönüllüleri isimli sivil toplum hareketi, Çağlayancerit Merkez İstiklal İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrencilerin önce okulunu boyayıp, okulun bir sınıfına oyunlarla dolu bir kütüphane kurdular. Sonra öğrencilere iki gün boyunca atölyeler düzenlediler.  Gönüllüler, her gittiği köy okulunda sıfırdan bir Sevgi Kütüphanesi kurarak çocukların hayatlarında güzel bir iz bırakmayı amaçlıyorlar. 

Kahramanmaraş’ta ATV kazasında 13 yaşındaki çocuk öldü Kahramanmaraş’ta ATV kazasında 13 yaşındaki çocuk öldü


6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden sonra rotasını tamamen afet bölgesine çeviren ekipler, afet bölgelerine yönelik çeşitli projeler gerçekleştiriyorlar. Bu seferki projelerinin ismi “Sevgi Kütüphanesi” oldu.  


Proje kapsamında Kahramanmaraş’a gelen 35 kişilik gönüllü ekip öncelikle iki ekibe ayrıldı. Ekiplerden biri 2 gün boyunca yepyeni bir kütüphane kurulumu gerçekleştirdi. Bir diğer gönüllü ekibi ise 2 günlük süre içerisinde okuldaki çocuklarla birbirinden farklı etkinlikler yaptı. Bu etkinlikler arasında bilim, müzik, spor, resim, survivor, genel kültür, hazine avı gibi eğitici ve eğlendirici çalışmaların yanı sıra; Engelli farkındalığı, Çocuk Hakları ve Eşitlik gibi toplumsal konulara yönelik farkındalık atölyeleri de çocuklarla birlikte verimli bir şekilde yapıldı. Kütüphanenin boyanmasından, mobilyaların ve kitapların yerleştirilmesine kadar farklı farklı yapı süreçlerini içeren “Sevgi Kütüphanesi” okul yönetimi ve öğrencilerin katılımlarıyla birlikte kurdele kesilerek açıldı. 

Bir kütüphaneden çok daha fazlası olan “Sevgi Kütüphanesi” projesinde en büyük amacı afet bölgesinde farklılık yaratmak, yöredeki çocuklara örnek abi abla olmak ve onların hayatlarına dokunmak olan Sevgi Gönüllüleri; proje sonundaki duygusal vedalaşma ile hedeflerine ulaştığını anladı. Abi ablalarından ayrılmak istemeyen minikler, 2 gün boyunca yapılan etkinlikleri unutmayacaklarına ve kütüphaneyi olabildiğince kullanacaklarına söz verdiler.